Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Nowe mieszkanie w Warszawie – czy warto zainwestować?

zakup nowego mieszkania - jak wybrać najlepsze mieszkanie na Bemowie?

Czy warto inwestować w nowe mieszkania?

Zakup mieszkania to zawsze duży wydatek, szczególnie jeśli decydujemy się na kupno z rynku pierwotnego. Jednak mieszkanie od dewelopera ma mnóstwo zalet i czasem warto wydać nieco więcej pieniędzy – w końcu to inwestycja na lata.

Gdzie kupić nowe mieszkania w Warszawie?

Osoby, które chcą rozpocząć karierę w dużym mieście, powinny rozważyć kupno mieszkania w Warszawie. Stolica daje mnóstwo możliwości rozwoju i zdecydowanie warto zostać tam na dłużej. Ceny mieszkań są dość wysokie, jednak pamiętajmy, że również wynagrodzenia są znacznie wyższe niż w mniejszych miejscowościach.

Warszawa to duże miasto i lokalizacja mieszkania ma znaczenie. Zależy to jednak od indywidualnych preferencji – niektórzy wybiorą osiedle blisko miejsca pracy, inni będą szukać cichego miejsca pełnego zieleni i z dala od centrum miasta. Każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego, gdyż w Warszawie nie brakuje inwestycji deweloperskich. Dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio dzielnice po lewej stronie Wisły – szybko powstają tam nowe mieszkania. Bemowo to jedna z nich, warta szczególnej uwagi.

rynek nieruchomości w Warszawie

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania od dewelopera oznacza mnóstwo korzyści. Klient ma możliwość aranżacji wnętrza według swoich potrzeb – wystarczy omówić szczegóły z deweloperem. Dzięki temu mamy szansę stworzenia swojego idealnego mieszkania, co nie jest możliwe w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego. Ważne są także bezpieczeństwo i wygoda, jakie gwarantuje nowe osiedle. Warszawa to duże miasto i nie zawsze jest tam bezpiecznie. Jednak nowoczesne osiedla są zwykle monitorowane, strzeżone i wyposażone w systemy np. przeciwpożarowe.

Mieszkanie z rynku pierwotnego oznacza niższe koszty eksploatacyjne. Wszystkie instalacje są nowe, więc budynek jeszcze przez wiele lat nie będzie wymagał kosztownych napraw i remontów.

kupno nowego mieszkania - układ mieszkania - plan mieszkania, rozkład mieszkania

Aspekt finansowy

Mieszkania od dewelopera są droższe niż te z rynku wtórnego, mimo to zwykle jest to o wiele bardziej opłacalna inwestycja. Przez kilka lub kilkanaście lat nie trzeba martwić się kosztami remontów, poza tym mieszkanie może nam przynieść zyski w przyszłości. Nowe mieszkanie nie straci tak szybko na wartości, jak wieloletnie, mające już niejednego właściciela. Zatem sprzedaż mieszkania będzie wciąż bardzo opłacalna.

Zobacz naszą najnowszą inwestycje: Nowe mieszkania – Wilanów Infinity

A jak wyglądają ceny za metr kwadratowy w Warszawie w porównaniu do innych miast? W 2017 roku mieszkania były najdroższe właśnie w stolicy. Jednak zaskakiwać może fakt, że różnica między cenami na rynku pierwotnym i wtórnym nie jest tak duża, jak np. w Gdańsku – tam wynosi ona prawie 2000 zł za metr kwadratowy, podczas gdy w Warszawie to średnio 1300 złotych. Oczywiście konkretna cena zależy od lokalizacji i innych warunków.

Czy warto kupić nowe mieszkanie w Warszawie?

Życie w stolicy ma wiele plusów – możliwości rozwoju i kariery, bogata oferta kulturalna, duży wybór mieszkań. Zakup nieruchomości od dewelopera to inwestycja na lata, więc jeśli szukasz swojego wymarzonego lokum, zdecydowanie warto rozważyć mieszkanie w stolicy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *