Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Mieszkanie czy apartament?

Czym różni się apartament od mieszkania

Poszukując wymarzonego miejsca do zamieszkania, trzeba przejrzeć wiele ofert nieruchomości, gdzie można znaleźć informacje o dostępnych mieszkaniach, a także apartamentach. To drugie kojarzy się z czymś ekskluzywnym i luksusowym, przez co oczekujemy zobaczyć wyższą cenę niż za cenę mieszkań. Jednak czy jest to uzasadnione? Czym tak naprawdę różni się apartament od mieszkania?

Definicja apartamentu – co to jest apartament?

Polska definicja określa, to co oznacza nawa apartament w języku polskim. Zgodnie z definicją apartamentem określa się luksusowo urządzone, wielopokojowe mieszkanie lub podobne pomieszczenie w hotelu. Aby dane pomieszczenie nazwać, tym mianem musi spełniać kryterium wielkości oraz standardu wykończenia. To, co różni apartament od mieszkania to zdecydowanie usytuowanie obiektu. Apartament powinien znajdować się w prestiżowej lokalizacji oraz powinno to być mieszkanie w nowo budowanych budynkach i odrestaurowanych starych kamienicach, a nie mieszkań położonych w bloku.

Czy apartament jest droższy niż mieszkania?

Zastanawiając się co wybrać, należy wziąć pod uwagę, co jest dla nas ważne. Oczywiście ekskluzywność apartamentów powoduje wyższe ceny tych nieruchomości. Jednak dla tych, którzy chcą zaznaczyć prestiż i swój status społeczny będą w stanie dopłacić za lokalizację. Dla tych, którzy są również zainteresowani dużymi powierzchniami i luksusem, ale nie przeszkadza im mieszkanie na obrzeżach, lepszym wyborem będą mieszkania, które będą mogli prestiżowo wykończyć. Obie przestrzenie mogłyby być tak samo kosztownie i szykowanie zaaranżowane, jednak to drugie ze względu na lokalizację nie może być nazywane apartamentem.

Wysokiej klasy komfort w stolicy, czyli apartamenty w Warszawie

Warszawa to ekscytujące miasto, które przyciąga wielu ludzi chcących tam zamieszkać. Jeśli finanse na to pozwalają, w stolicy nie będzie problemu znaleźć wymarzony apartament. W mieście można znaleźć oferty na duże, eleganckie pomieszczenia w najlepszych dzielnicach takich jak Śródmieście, Mokotów, Ochota, Żoliborz i Wilanów. Ceny takich apartamentów w Warszawie osiągają nawet ok. 35 tys., zł/m2. Jednak większość cen waha się w granicach 10 do 20 tys. zł/m2.

Czym różni się apartament od mieszkania

Najważniejsze cechy apartamentu

Aby nie dać się naciągnąć agentom nieruchomości, należy pamiętać, że apartament powinien charakteryzować się:

  • Prestiżową lokalizacją, musi być zapewniona pobliska rozrywka, dobra komunikacja oraz bliskie sąsiedztwo terenów zielonych
  • Estetycznym budynkiem
  • Najwyższym standardem wykończenia, materiały powinny być bardzo dobrej jakości
  • Przestrzennością, nie ma dokładnego metrażu określającego powierzchnię apartamentu. Jednak części dzienne i nocne powinny być zdecydowanie oddzielone.

Przeglądając oferty nieruchomości, należy pamiętać o powyższych cechach, aby nie dać się oszukać. Wielu nieuczciwych agentów nadużywa określenia apartament, aby dostać wyższą cenę za mieszkanie.

Ostatni krok, czyli zakup apartamentu

Po wielu monotonnych godzinach przeglądania ogłoszeń najwspanialszym momentem jest, gdy znajdziemy interesujący nas lokal. Jeśli szukamy apartamentu, istotne jest, aby sprawdzić, czy spełnia wszystkie kryteria i jego cena jest uzasadniona. Warto zwrócić uwagę, czy oprócz luksusu w lokalu również wspólne części są wysokiej jakości. Dodatkowym atutem będzie ochrona w budynku. Po dokonaniu wszystkich formalności nie pozostaje nic innego jak wprowadzenie się do zakupionego lokalu. W apartamencie o prestiżowym wykończeniu zdecydowanie będzie się cudownie mieszkać.

 

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Dor aranżacje

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *