Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

7 powodów, dla których warto zamieszkać na Bemowie

Dlaczego warto mieszkać na Bemowie?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu była to dzielnica należąca w dużej mierze do armii – dopiero w latach 80. ubiegłego wieku rozpoczął się rozwój Bemowa i powstawanie zabudowy mieszkalnej. Bemowo znajduje się po lewej stronie Wisły i aktualnie jest jedną z chętniej wybieranych przez młodych ludzi dzielnic. Dlaczego warto tam zamieszkać?

taras an dachu

Osiedle Bemowo Park oferuje atrakcyjne mieszkania z tarasem na dachu

Nowe mieszkania w Warszawie

Ponad połowa mieszkańców tej dzielnicy to osoby poniżej 30 roku życia, które szukają swojego własnego lokum. Ten fakt nie pozostaje niezauważony przez deweloperów – powstają nowe inwestycje na Bemowie, odpowiadające na potrzeby potencjalnych klientów. Warto właśnie tutaj kupować nowe mieszkania – Bemowo oferuje idealne warunki do życia dla każdego, kto szuka spokoju i zieleni, jednocześnie nie rezygnując z życia w dużym mieście.

Przystępne ceny mieszkań

Choć Warszawa należy do najdroższych miast pod względem ceny za metr kwadratowy nieruchomości, to mieszkania na Bemowie są zdecydowanie tańsze, niż w centrum miasta. Warto sprawdzić ceny z rynku wtórnego, ale równie atrakcyjne może okazać się całkiem nowe osiedle. Warszawa to bardzo duże miasto i nieruchomości na obrzeżach są zdecydowanie tańsze.

Idealna lokalizacja dla rodzin z dziećmi

Na Bemowie znajduje się największy plac zabaw w całym mieście – przy zabytkowym Forcie Bema funkcjonuje ponad dwuhektarowy obszar z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. To idealne miejsce na spędzenie rodzinnego dnia, nawet zimą – można wtedy wybrać się na sanki. W Parku Górczewska również znajdziemy nowoczesny plac zabaw. Duża ilość terenów zielonych gwarantuje, że zawsze znajdzie się dobre miejsce na rodzinny spacer.

Wygodna komunikacja miejska

Na Bemowie nie znajdziemy metra (jeszcze), mimo to dojazd do centrum jest całkiem wygodny dzięki dużej ilości połączeń autobusowych oraz tramwajowych. Linia metra ma się pojawić tam w ciągu kilku lat – wtedy transport będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Sąsiedztwo Puszczy Kampinoskiej

Bemowo łączy w sobie zalety mieszkania w dużym mieście z urokami terenów pełnych przyrody. W każdej chwili można odpocząć od miejskiego zgiełku, zaszywając się w Parku Leśnym Bemowo, który jest częścią Puszczy Kampinoskiej. To istny raj dla spacerowiczów, rowerzystów oraz rodzin z dziećmi.

Puszcza Kampinoska to świetne miejsce na weekendowe wypady z rodziną.

Miejskie atrakcje z dala od centrum

Nie trzeba mieszkać w samym sercu Warszawy, żeby móc korzystać z uroków dużego miasta. Bemowo posiada bogatą ofertę kulturalną dla dzieci i dorosłych. Słynne Lotnisko Bemowo to miejsce wielu dużych koncertów i innych imprez plenerowych, takich jak Impact Festival, Sonisphere Festival czy różne wystawy i pokazy.

lokalizacja nowego mieszkania Warszawa Bemowo

Spokój i przestrzeń

Na Bemowie nie znajdziemy wieżowców wybudowanych niemal obok siebie ani ogromnych blokowisk. Sposób zabudowy tej dzielnicy sprawia, że mieszkańcy czują się swobodnie i mają do dyspozycji mnóstwo przestrzeni, zupełnie inaczej niż w centrum. Na Bemowie nie czuć wielkomiejskiego zgiełku, choć jest to część ogromnego miasta, jakim jest stolica.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *