Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Jak osłonić taras/balkon od wiatru, słońca a przede wszystkim od sąsiadów?

Osłony balkonowe

Jeśli chcesz by twój taras lub też balkon stały się przytulnymi kącikami dla ciebie i twoich bliskich, to powinieneś wiedzieć, czego potrzebujesz. Do najważniejszych dodatków, dzięki którym polubicie taras lub balkon, należą: ochrona przed palącym słońcem, silnym wiatrem, lub też wzrokiem sąsiadów. Co może ci w tym pomóc? Jakie produkty sprawdzą się najlepiej? Które wybrać i jak wybierać? W naszym artykule przedstawimy ci kilka sposobów i metod, które sprawią, że twój balkon lub też taras zamienią się w ciche i przyjemne miejsce.

Czym osłonić balkon lub tez taras od sąsiadów?

Sąsiedzi są bardzo różni – jednych kompletnie nie interesuje, co robisz i jak mieszkasz, drugich ciągnie do “przypadkowego patrzenia” akurat na twój balkon albo taras, co sprawia im wielką frajdę i jest ich codzienną rozrywką. Tobie zaś może sprawiać to spory dyskomfort. Jeśli głowisz się nad tym, jak poradzić sobie z ciekawskimi spojrzeniami, to ratunkiem dla ciebie może okazać się mata osłonowa. Wykonywane są one z materiału, wikliny, lub też bambusa. Nie są one bardzo drogie, a wykazują się one wysoką skutecznością. Są one także łatwe w montażu.

Jeśli mówimy o zasłonięciu boków tarasu lub balkonu, to warto jest zastanowić się nad nieco lżejszym rozwiązaniem, jakim są zasłony, wykonane z materiału. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się dla każdego balkonu czy tarasu, a zarazem pozwoli zachować lekkość, która nie pozwoli na uzyskanie “efektu pudełka”. Balkony w stylu boho lub wiklinowe meble na tarasie z pewnością się z nimi polubią. Do ich założenia potrzebujemy karnisza i żyłki, należy także pamiętać, by konstrukcja była stabilna.

Czym osłonić balkon lub też taras od wiatru?

Warto zaznaczyć, że osłonięcie tego rodzaju powinno odznaczać się stabilnością. Wiatr bywa często bardzo silny – w przypadku, gdy zerwie on zamontowane osłony, to ich elementy z całą pewnością stanowić będą zagrożenie dla ciebie, twoich bliskich lub też sąsiadów. Zapamiętaj – bezpieczeństwo jest znacznie ważniejsze niż estetyka!

Dodatkowo, osłona tarasowa czy też balkonowa powinna być odporna na działanie wilgoci – mamy tu na myśli deszcz. Nasz klimat sprzyja im z całą pewnością – zakładamy, że chcesz aby twoja osłona przetrwała dłużej, niż dwie lub trzy ulewy.

Na taką osłonę idealnie nadają się markizy wiodących producentów. Jeśli jednak okaże się, że markizy nie spełniają twoich oczekiwań, to zawsze pozostaje druga opcja, pod postacią bocznych pergoli.

Jak osłonić balkon? Osłony balkonowe

Jak osłonić balkon lub taras od słońca?

Bardzo często zdarza się, że palące słońce zniechęca nas do korzystania ze swoich tarasów czy balkonów, które nie posiadają zacienienia. Pod wpływem ciepła balkon czy taras stają się istną patelnią – ciężko więc będzie nam relaksować się w takich warunkach.

Dlatego też z pomocą przychodzą nam parasole. Są one najprostszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, dzięki któremu sprawisz, że ty i twoi bliscy pokochacie balkon lub taras nawet w te najbardziej upalne dni, w których temperatura sięga powyżej trzydziestu stopni Celsjusza.

Ich wybór jest przeogromny! Są małe, średnie, duże, owalne, okrągłe, kwadratowe, mają także różne kolorowy. Dlatego też łatwo będzie dopasować go do twoich potrzeb.  Jak w przypadku wiatru, pomocne mogą być rozwijane markizy, a także pergole.

Przepis na idealny balkon – podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiliśmy sprawdzone rozwiązania, dzięki którym twój taras lub balkon staną się twoim ulubionym miejscem. Pamiętaj, aby zadbać o bezpieczne i sprawdzone produkty, najlepiej wiodących na rynku producentów, którzy posiadają zaufanie wśród konsumentów. Poszukajcie wyposażenia, które będzie pasowało do waszego balkonu czy tarasu i cieszcie się czasem spędzanym na świeżym powietrzu.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Dor aranżacje

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *