Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Mieszkania z ogrodem w Warszawie?

Ogród letni w Warszawie

Mieszkania z ogrodem letnim 

Mimo że mieszkanie w bloku niesie za sobą wiele zalet i udogodnień, to zazwyczaj utrudnione jest tam posiadanie własnego kawałka zieleni. W sezonie letnim szczególnie chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, i właśnie wtedy ogródek czy taras w mieszkaniu jest doskonałym miejscem wypoczynku.

Ogród na parterze, taras lub ogród na dachu

Wbrew pozorom mieszkanie w Warszawie nie musi być życiem w bryle z betonu.  Deweloperzy oferują rozmaite rozwiązania. Po pierwsze możemy wybrać mieszkanie na parterze z przydomowym ogródkiem. Takie mieszkanie z ogrodem oferuję szeroki wachlarz możliwości, do największych plusów wymienianych przez mieszkańców takich mieszkań to możliwość zrobienia grilla czy rozstawienie basenu dla dzieci. Mieszkania z ogrodem wychwalane są przez rodziny, które w spokoju mogą patrzeć na bezpiecznie bawiące się w ogródku dzieci. Drugą opcją są tarasy, tu w zależności od powierzchni jaką dysponujemy również możemy urządzić sobie miejsce do wypoczynku. Ostatnią możliwością są, ostatnio szczególnie popularne, ogrody na dachach. Przykładem może być chociażby inwestycja Atrium Skorosze na granicy Ursusa i Włochów w Warszawie. Budynek jest bardzo nowoczesny a szczególną zaletą są, robiące ogromne wrażenie, ogrody na dachu budynku mieszkalnego.  Pokrywają one niemal całą powierzchnie dachu. Oprócz zadbanej zieleni i kwiatów mają być tam też wypoczynkowe leżaki i mini place zabaw dla dzieci.

taras an dachu

Osiedle Bemowo Park oferuje atrakcyjne mieszkania z tarasem na dachu

Jak zamienić taras w wyjątkowe miejsce do relaksu?

Urządzając taras przede wszystkim powinniśmy zadbać o akcenty zieleni, takie jak np. kwiaty i rośliny w doniczkach. Szczególnie dobre będą te, które zajmują mało miejsca, czyli doniczki podwieszane do sufitu lub takie gdzie doniczka wisi na zewnątrz balkonu. Oczywiście rośliny które wybieramy na taras lub ogród na dachu powinny być lekkie i niezbyt wymagające.
Warto zaopatrzyć się w meble ogrodowe, najlepiej z naturalnych drewnianych materiałów. Leżaki do opalania lub krzesełka ze stołem będą stwarzały możliwości wypicia kawy na tarasie lub opalania się w słoneczne dni. Niektóre tarasy stwarzają również warunki do powieszenia hamaku.

Mieszkanie z ogrodem – jakie są ograniczenia?

Pewne ograniczenia może stwarzać sąsiedztwo a także mały rozmiar ogródka.  Złym pomysłem będzie sadzenie dużych drzew jak dęby, sosny czy brzozy. Nim się obejrzymy drzewa rozrosną się i możemy mieć poważne problemy z ich ścięciem. Warto również pamiętać, że jeśli mamy możliwości, i chcemy wybudować w ogródku altankę czy komórkę na narzędzia – konieczne może okazać się zgłoszenie tego do spółdzielni czy urzędu dzielnicy.
Ogród to świetne miejsce relaksu dla całej rodziny

Co z prywatnością?

Rozwiązaniem często wybieranym by uchronić się przed ciekawskim okiem są różnego rodzaju osłonki z bambusa, słomki lub innych materiałów. Jest ona lekka, do wszystkiego pasuje a przy tym chroni naszą prywatność. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przypadku tarasu jak i ogrodu. Właściciele ogrodu mogą również zasadzić żywopłot lub tuje wzdłuż ogrodzenia.

 

Pielęgnacja roślin na tarasie lub dachu

Podlewanie czy sadzenie roślin na dachu czy tarasie nie należy do najłatwiejszych. W mieszkaniu z tarasem czy z ogrodem na dachu warto to dobrze zaplanować, ponieważ samo wniesienie kilku worków z ziemią może okazać się wyzwaniem. Ze względu na naszą zmienną pogodę i mroźnie zimy, warto zastanowić się nad takimi roślinami, które albo będą mogły pozostać na zewnątrz albo będą mogły być przeniesione na ten czas do mieszkania.

 

Mieszkania z ogrodem, z tarasem, z ogrodem na dachu w Warszawie

Zainteresowanie mieszkaniami z ogrodami czy z dużymi tarasami zdecydowanie wzrasta w ostatnim czasie. W Warszawie gdzie trendy bycia Eko i dbania o zdrowy tryb życia są szczególnie zauważalne, coraz więcej osób ogląda się właśnie za takimi mieszkaniami.  Nie dziwi więc, że są one droższe niż normalne mieszkania.  Ogródek oferowany do mieszkania może podnosić jego wartość nawet o kilkaset złotych na metrze kwadratowym.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *