Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Urządzamy kawalerkę: jak umeblować mieszkanie jednopokojowe?

mocny akcent kolorystyczny na ścianie

Wiele osób uważa, że jeśli kupują małe, jednopokojowe, nowe mieszkanie w Warszawie, to trudno będzie je umeblować i ładnie, i funkcjonalnie. Jest to jednak niezwykle mylne założenie. Wystarczy postępować według kilku bardzo prostych zasad, aby nasze mieszkanie nie tylko było stylowe, ale również praktyczne.

Zwracaj uwagę na barwy

Pierwszą zasadą, do której powinien zastosować się każdy posiadacz jednopokojowego mieszkania, jest odpowiedni dobór barw. Odnosi się to nie tylko do koloru ścian, ale także mebli.

Ściany i sufit powinny być jasne. Dzięki temu przestrzeń wydaje się optycznie większa. To samo odnosi się do kafelków w łazience czy w kuchni/przy aneksie. Meble mogą być albo jasne, albo stanowić kontrast dla otaczającej je przestrzeni. Jest to zależne od efektu, jaki chcemy otrzymać. Dobrym sposobem na optyczne zwiększenie przestrzeni jest także zainwestowanie w panele podłogowe o jasnej barwie lub jasny dywan bądź wykładzinę. W ten sposób nasze wymarzone, ale małe, nowe mieszkanie w Warszawie będzie się wydawać większe. A o to w końcu chodzi, prawda?

Jasne barwy i lustra powiększą optycznie nawet małe przestrzenie i odbijają światło.


Zadbaj o odpowiednią przestrzeń…

Nowe osiedla w Warszawie są pełne nowoczesnych, jednopokojowych mieszkań. Projektanci patrzą na nie często okiem klienta i dbają, aby projekt uwzględniał możliwości ciekawej aranżacji wnętrza. Dzięki temu mamy dostęp do kawalerek z aneksem kuchennym lub np. tak rozplanowanymi oknami, aby podział kawalerki na dwie przestrzenie poprzez ustawienie ścianki lub szafy nie był problemem. Posiadanie aneksu to idealny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni. Jeżeli mamy mieszkanie, w którym kuchnia jest oddzielna, warto zastanowić się czasem nad wyburzeniem ściany i stworzeniem właśnie aneksu kuchennego. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy nasze nowe, małe mieszkanie w Warszawie ma być przede wszystkim miejscem gdzie odpoczywamy po pracy czy nastawiamy się też np. na robienie imprez.

Bardzo ważne jest także zadbanie o przestrzeń pomiędzy poszczególnymi meblami. Chociaż w kawalerce miejsca jest niewiele, nie możemy zapchać go całkowicie, ponieważ wówczas mieszkanie stanie się nie tylko nieestetyczne, ale również przytłaczające.

jak urządzić jednopokojowe mieszkanie?

Kawalerka nie musi być mała – a jednopokojowe mieszkanie może być przestronne i funkcjonalne.

…ale też oszczędzaj miejsce!

Należy jednak oszczędzać miejsce, które posiadamy. Oczywiście kawalerka może mieć różne wymiary. Niektóre z nich są całkiem spore, a stolica oferuje ogromne możliwości wyboru, dlatego też dobry deweloper w Warszawie zawsze znajdzie coś odpowiedniego dla różnych klientów – i tych, szukających jak najmniejszej kawalerki, i tych, którzy wolą jedno pomieszczenie, ale zależy im na przestrzeni. Niemniej jednak nadal będzie to mieszkanie jednopokojowe, toteż trzeba urządzać je z głową.

Aby zaoszczędzić miejsce należy dobrać odpowiednie meble. Kanapa powinna posiadać szufladę na pościel a regały powinny być cieńsze, ale za to wysokie. Warto także zainwestować w półki, dzięki którym wykorzystamy, zazwyczaj niezagospodarowaną, przestrzeń na ścianach. W łazience oraz kuchni świetne będą podwieszane szafki.

Minimalistyczne ozdoby

Każdy chce, aby jego mieszkanie, niezależnie od wymiarów, oddawało jego charakter. Dlatego posiadamy w swoich domach ozdoby. Kawalerka w znaczny sposób zmniejsza możliwości przyozdobienia, jednak nie oznacza to, że w ogóle je uniemożliwia. Warto jednak postawić na ozdoby minimalistyczne, najlepiej takie, które będą znajdowały się na ścianach.

Podane powyżej porady, to sposoby bardzo proste i wręcz oczywiste. Często jednak zapominamy o nich, upychając do kawalerek gromadzone przez lata rzeczy i narzekając na brak miejsca. Jak widać, nawet jednoosobowe mieszkanie w Warszawie może być urządzone stylowo, z charakterem, a jednocześnie niezwykle praktycznie.

plakaty na białych ścianach

Minimalistyczne dekoracje nie będą zajmowały przestrzeni oraz nie sprawią wrażenia zagraconego pomieszczenia.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *