Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Jak urządzić balkon w bloku na którym chce się przebywać?

balkon w bloku, wśród zieleni

Jak urządzić balkon w bloku?

Balkony są często niedocenianym elementem mieszkań. Kupując mieszkanie najczęściej oceniamy jego rozkład wnętrz. Balkon w bloku zazwyczaj jest tylko dodatkiem. Nie powinno tak być, ponieważ dobrze urządzony może być  cennym miejscem wypoczynku i relaksu.  Może też być funkcjonalny – tylko od nas zależy czy posłuży nam za mini ogródek czy dodatkową przestrzeń do przechowywania. W DOR Group doskonale o tym wiemy, dlatego odchodzimy od modnych kiedyś mikro balkonów które w zasadzie nie spełniają żadnej funkcji.

mały balkon w bloku też można ciekawie zaaranżować

Mikro balkon w bloku coraz częściej tylko relikt z przeszłości, ale nawet on może być stylowy i klimatyczny!

Balkon na którym chce się przebywać

Samo urządzenie balkonu to nie wszystko. Nie każdy będzie zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Balkony w samym centrum miasta nie sprzyjają nawet suszeniu ubrań a co dopiero relaksowi. W DOR Group dbamy o to aby otoczenie naszych inwestycji było przyjazne dla ich mieszkańców. Nie tylko wybierając lokalizację w pobliżu zieleni i natury ale także projektując osiedla.
Nasza najnowsza inwestycja, Bemowo-Park to spokojne osiedle z zadbanymi, zielonymi patio.
Urządzenie balkonu powinno być przemyślane – dzięki temu nie będzie on tylko dodatkiem do naszego mieszkania z którego rzadko korzystamy.
Podobnie jak wnętrza naszego mieszkania, balkon także powinien być dostosowany do trybu naszego życia.
Oto kilka zasad które pomogą urządzić Ci wymarzony balkon w bloku.

klimatyczny balkon

Drobne akcenty nadają klimat. Wazon z pachnącymi bzami, żywe rośliny, ciekawe oświetlenie – to wszystko sprawi, że będziesz spędzać przyjemnie czas na swoim balkonie!

Posiadasz małe dzieci lub zwierzęta?

Zadbaj o to aby nikomu nie stała się krzywda podczas zabaw na balkonie. Niektóre balkony mają ażurowe barierki które przy kreatywności dzieci nie są najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Jeśli jesteś posiadaczem kota – polecamy zabezpieczenie balkonu siatką. Dzięki takiemu rozwiązaniu  będziesz spokojny o bezpieczeństwo Twoich pociech.
Przy wyborze roślin balkonowych powinieneś wybrać te nietoksyczne dla dzieci i zwierząt. My polecamy zielone rośliny zamiast okazałych kwiatów. Nie będą one przyciągały pszczół które mogłyby stanowić zagrożenie zarówno dla polujących na nie psów czy kotów jak i ciekawskich dzieci.

bezpieczeństwo zwierząt na balkonie

Ażurowe barierki mogą być zagrożeniem dla zwierząt i małych dzieci – zadbajmy o to aby je zabezpieczyć.

A może prowadzisz aktywny tryb życia i potrzebujesz relaksu?

Życie w ciągłym biegu daje w kość, potrzeba wyciszenia i relaksu u mieszkańców dużych miast jest niezwykle ważna. Chciałbyś wrócić z wyprawy rowerowej do Kampinosu i odpocząć na świeżym powietrzu? Ciekawym rozwiązaniem jest hamak na balkonie. Polecamy te wykonane z jednolitego materiału zamiast plecionych – będą wygodniejsze.

hamak na balkonie

Hamak na balkonie to idealne miejsce relaksu. Możesz tu poczytać książkę w letni wieczór.

Balkon w bloku może być funkcjonalny

Funkcjonalny balkon to taki na którym możesz wysuszyć pranie, przechować plastikowy chodzik najmłodszego dziecka czy uprawiać ekologiczne kiełki i zioła. Nawet taki balkon nie musi wydawać się zagracony i nieestetyczny. Otwierane od góry skrzynie posłużą Ci za miejsce do przechowywania ale także przestrzeń do relaksu. Suszarka sufitowa umożliwi zarówno suszenie ubrań dużej rodziny ale też pozwala zaoszczędzić przestrzeń.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *