Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Ogród zimowy na balkonie lub tarasie

Masz duży balkon? A może mieszkanie na najwyższym piętrze budynku z dużym tarasem? Warto wygospodarować na nim miejsce na ogród zimowy. Twoje mieszkanie nabędzie niepowtarzalnego czaru.

Zimowy ogród możemy konstruować samodzielnie lub zbudować go z gotowych elementów dostępnych w sklepach. Łatwo kupimy potrzebne do tego celu profile aluminiowe.

 

Nieruchomości w Warszawie coraz częściej z ogrodami

Na wielu nowych osiedlach najwyższe piętra pozwalają zaaranżować łatwo ogród zimowy. Bardzo często balkony w mieszkaniach na najwyższych kondygnacjach mają bardzo dużą powierzchnię. Tak jest między innymi z lokalami, które oferuje Dor Group – nowe mieszkania na sprzedaż (Warszawa Bemowo, ul. Łokuciewskiego) na osiedlu Bemowo Park, mają bardzo duże tarasy na najwyższym piętrze. W niektórych przypadkach powierzchnia tych tarasów jest równa powierzchni mieszkania.

Zobacz: Bemowo park, plan – Dor Group

Ogród na najwyższej kondygnacji ma też tę zaletę, że przebywając wśród zieleni mamy też piękne widoki na okolicę. Im wyżej, tym także mniej odczuwamy sąsiedztwo ulic w pobliżu, jesteśmy oddaleni od ruchu drogowego. To idealne miejsce w mieście, aby urządzić spotkanie z przyjaciółmi wśród zieleni. Nowe inwestycje na Bemowie

 

Budujemy ciepły ogród zimowy

Podstawowy problem, z którym zmagają się osoby budujące ogród zimowy to zapewnienie mu odpowiedniej temperatury. Nie budujemy takiego ogrodu, aby hodować w nim polarne mchy i porosty 😊, ale aby cieszyć się pięknymi, ozdobnymi roślinami lub warzywami. Najczęściej stosuje się transfer ciepła z pomieszczeń mieszkalnych – dlatego dobrze, aby taki ogród miało połączenia z pokojami, czyli było postawiony przy wyjściu z domu na balkon. Wolno stojące altany oddalone od drzwi balkonowych lub ściany części mieszkalnej to duże wyzwanie, zalecane tym, którzy naprawdę są fascynatami ogrodów zimowych i są gotowi ponieść trochę większe wydatki. Transfer ciepła odbywa się na ogół za pomocą grzejników konwektorowych – ciepło z takich źródeł nie powoduje parowania szyb i zapewniają odpowiednio szybkie podniesienie temperatury w razie konieczności. Do założenia takiego ogrzewania (na ogół ściennego) konieczne będzie zbudowanie ścianek w ogrodzie zimowych – a tym samym zmniejszenie powierzchni szyb.

 

Ogrzewanie podłogowe w ogrodzie zimowym

Jeśli chcemy zbudować w pełni przeszklony ogród zimowy, musimy liczyć się z większymi wydatkami i wykonać ogrzewanie podłogowe. Jest to rozwiązanie częściej stosowane w budynkach jednorodzinnych, ale fachowcy mogą wykonać je też dobrze w bloku. Takie ogrzewanie możemy uzyskać przez zastosowanie grzejników kanałowych lub montaż podłogowego ogrzewania wodnego.

 

Ogród nie do końca ciepły

Możemy zdecydować się na umiarkowane ogrzewanie ogrodu zimowego. Dla wielu roślin wystarczające będzie zapewnienie temperatury nie niższej niż 5-7 stopni Celsjusza. To poważnie zmniejszy nam koszty ogrzewania, a da nadal bardzo duże możliwości w zakresie wyboru roślin. W niskich temperaturach zimą przetrwają kaktusy i wiele innych egzotycznych roślin. Gdy znów się ociepli, będą się w pełni rozwijać. W takim chłodnym pomieszczeniu bardzo długo będą kwitnąć i rozwijać się rośliny przyzwyczajone do spadków temperatur: różanecznik, cyklamen, pelargonia czy niecierpek.

 

Szukasz mieszkania, które będzie idealne do budowy dużego ogrodu zimowego? Zobacz ofertę DOR Group – nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa Bemowo, osiedle Bemowo Park. Polecamy zwłaszcza mieszkania na najwyższych kondygnacjach: zobacz plany mieszkań

Foto: Jerry Norbury – Flickr.com 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *