Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Mieszkania na Bemowie dla lubiących bezpieczeństwo

Te dane powinien znać każdy, kto planuje zakup mieszkania na Bemowie i każdy planujący tu budowę developer Warszawa to i tak dość bezpieczne miasto, a na tle innych dzielnic, bardzo dobrze wypada w rankingu bezpieczeństwa właśnie Bemowo. Straż miejska przedstawiła statystyki interwencji w 2016 roku.

Straż miejska otrzymała w 2016 roku 529 483 zgłoszenia. W tych statystykach mieszczą się zarówno te związane z interwencjami w sprawie źle zaparkowanych samochodów jak i zakłócania spokoju i porządku publicznego, osób nietrzeźwych , a także osób agresywnych i wandali. Z ogólnej liczby interwencji tylko 2,4% dotyczyło terenu Bemowa.

O tym powinien wiedzieć każdy developer Warszawa Bemowo to jedna z najbezpieczniejszych dzielnic

 Szczególnie dobrze Bemowo wypada na tle innych dzielnic pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży – pod tym względem Bemowo to prawdziwa „zielona wyspa” na mapie Warszawy. Bardzo dobrze jest też w takich dziedzinach jak bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej czy problem spożywania alkoholu w miejscach publicznych (co wiąże się zwykle ze spotykaniem w okolicy zamieszkania osób nietrzeźwych). Największe natężenie wszelkich zdarzeń, które zgłaszane są straży miejskiej występuje na w Śródmieściu i na Woli. W wielu kategoriach niechlubną kartę zapisuje też Mokotów, uważany za „dobrą” dzielnicę. Te „twarde” dane straży miejskiej na temat Bemowa może przy sprzedaży mieszkań z powodzeniem wykorzystywać każdy developer
Warszawa ze stereotypów i Warszawa z danych straży miejskiej i policji to jak widać różne miasta.

Dlaczego na Bemowo jest spokojnie?

Wpływ na spokój panujący na Bemowie ma kilka czynników. W zakresie interwencji dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz zakłóceń porządku publicznego istotne jest zagęszczenie lokali w których serwowany jest alkohol i odbywają się imprezy w weekendy. Na Bemowie takich miejsc jest stosunkowo niewiele. A zatem mieszkańcy Bemowa, którzy chcą zaszaleć, jadą do śródmieścia lub na Mokotów.

Drugi czynnik to przekrój mieszkańców. Na Bemowie powstało w ostatnim czasie dużo nowych osiedli, często zamkniętych. Ich mieszkańcy to specyficzna grupa – na ogół dość młodzi, wykształceni i pracujący. To dobre towarzystwo dla tych, którzy oglądając nowe mieszkania w Warszawie pod kątem zakupu, szukają dobrego towarzystwa.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *