Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Nowe inwestycje na Bemowie – czasem pod górkę

inwestycje drogowe na Bemowie

Ze zmiennym szczęściem przebiegają nowe inwestycje na Bemowie. Bardzo ciekawe zmiany przebiegają zgodnie z planem na Lazurowej. Odwrotnie sytuacja wygląda ze ścieżką rowerową na Połczyńskiej.

Ulica Lazurowa przyciąga nowe inwestycje na Bemowie. Wyrasta na jedną z najważniejszych arterii w Warszawie, a w jej pobliżu powstają wciąż nowe bloki. To powoduje, że rośnie dynamicznie ruch drogowy w jej okolicy i potrzebna jest rozbudowa samej ulicy, jak i otaczającej ją infrastruktury.

 

Nowe inwestycje na Bemowie w okolicach Lazurowej

Ulica Lazurowa wymagała już od dawna poszerzenia oraz regulacji ruchu w okolicach Dywizjonu 303, gdzie oddawane są nowe mieszkania i przybywa ludzi oraz samochodów. Właśnie oddano do użytku II etap osiedla Bemowo Park przy ul. Łokuciewskiego, które zajmuje teren przy skrzyżowaniu Lazurowej i Górczewskiej. Przy Dywizjonu 303 powstało też w ostatnim czasie wiele mniejszych inwestycji mieszkaniowych. To powoduje, że zwiększył się w tej okolicy ruch i skrzyżowanie Dywizjonu 303 i Lazurowej bez sygnalizacji, coraz trudniej było przejechać. W związku z tym powstanie tu nowa sygnalizacja świetlna. Na pewno ruch odciąży niedługo metro – należy się spodziewać, że wiele osób przesiądzie się z samochodów do podziemnej kolejki, gdy tylko II linia metra dotrze w okolice Lazurowej co stanie się w 2020 roku.

 

Dodatkowy pas z budżetu partycypacyjnego

Głosowanie nad budżetem partycypacyjnym przyniosło środki na przebudowę ul. Dywizjonu 303 poprzez dodanie na niej pasa do skrętu w prawo w kierunku ul. Lazurowej. Ułatwi to wyjazd z Dywizjonu 303 w kierunku ul. Kocjana i Radiowej. Jeśli zestawimy tę zmianę z nową sygnalizacją, wygląda na to, że płynność ruchu znacznie się w tym miejscu zwiększy.

 

Ścieżka rowerowa stoi w miejscu

Dużo gorzej wygląda sprawa bardzo potrzebnej ścieżki rowerowej biegnącej po południowej stronie ulicy Połczyńskiej. Zarząd Dróg Miejskich nie znalazł wykonawcy w pierwszym przetargu. Po prostu nikt nie złożył oferty. Konieczny będzie kolejny przetarg. To jednak oznacza, że w tym roku ścieżka nie będzie już gotowa, można się tego spodziewać raczej w połowie 2018 r. Mamy nadzieję, że drugi przetarg wyłoni wykonawcę, a budowniczym uda się zdążyć przed kolejnym sezonem rowerowym.

 

Park Górczewska – brak wykonawcy

Nowe inwestycje na Bemowie w Parku Górczewska także stoją w miejscu z powód braku wykonawcy. W tym wypadku do przetargu zgłosiła się jedna firma, ale jej oferta była o wiele za droga jak na możliwości budżetowe zamawiającego. Przetarg został w związku z tym unieważniony. W tym przypadku można się spodziewać zmian w parku najwcześniej w drugiej połowie 2018 r.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *