Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Małe mieszkania w Warszawie – jak wykorzystać maksymalnie przestrzeń?

jak zagospodarować małe mieszkania w Warszawie

Największą popularnością na stołecznym rynku pierwotnym cieszą się w małe mieszkania w Warszawie. Małe – czyli około 35-40 metrów. Jak zagospodarować taką powierzchnię jeśli mają mieszkać na niej dwie lub trzy osoby?

Gdy kupujemy nowe, małe mieszkania w Warszawie na ogół starannie dobieramy przestrzeń do potrzeb – każdy dodatkowy metr kwadratowy powierzchni to bardzo duży wydatek. Sytuacja nabywcy jednak zmienia się w czasie i singiel, który kupił 40 metrów pewnego dnia staje przed problemem, jak zmieścić się na tej powierzchni z żoną i dzieckiem. Jak sobie poradzić?

Oglądasz małe mieszkania w Warszawie – zaplanuj dużo schowków

W wielu mieszkaniach nie jest wykorzystywana powierzchnia na ścianach. Pierwszym, podstawowym sposobem na „powiększenie” twojego nowego, małego mieszkania w Warszawie jest rozplanowanie w nim kilku pawlaczy. Będziesz trzymać tam rzeczy, po które sięgasz rzadko. Będziesz zaskoczony jak wiele przedmiotów przeleży w tych pawlaczach kilka lat i nigdy nie będzie potrzebne. Pawlacze najłatwiej instaluje się w wąskich pomieszczeniach i wnękach. Na pewno umieść jeden nad drzwiami wejściowymi do mieszkania. Dlaczego? Po pierwsze będziesz mieć łatwy dostęp, ponieważ przy wejściu zwykle jest trochę wolnej przestrzeni, na której łatwo rozstawisz drabinkę aby zajrzeć do pawlacza. Jeśli drzwi wejściowe do pokoju są także umieszczone w pewnym zwężeniu to nad nimi także umieść pawlacz.

Zobacz najnowszą inwestycję DOR Group: nowe mieszkania – osiedle Wilanów Infinity

Wygospodaruj miejsce na szafę z przesuwnymi drzwiami lub schowek

Masz kawałek wolnego korytarza lub wnękę? Zasłoń je drzwiami przesuwnymi lun ścianką z drzwiczkami, dzięki czemu zyskasz schowek. Wewnątrz umieść jak najwięcej półek. Część zrób bardzo niskich – około 30 centymetrów. Możesz tam umieszczać wiele drobnych przedmiotów. Kilka półek zrób na wysokość typowych pudełek do przechowywania przedmiotów. Jeśli kupujesz małe mieszkanie w Warszawie, możesz też rozejrzeć się czy w pobliżu nie ma przechowywalni przedmiotów, w której można wynająć kilka metrów kwadratowych. Jest takich miejsc coraz więcej. Tam będziesz składować np. opony do samochodu, rower zimą oraz to wszystko co mieszkając w domu, schowałbyś do garażu.

Zabudowana wanna ze schowkiem

Świetnym miejscem do przechowywania narzędzi, rzadko używanych przedmiotów, odpornych na wilgoć (płyny chemii gospodarczej w plastykowych opakowaniach, mydło) lub zapakowanych szczelnie jest miejsce pod wanną. Jeśli wykonywana jest zabudowa wanny warto oprócz tradycyjnego otworu rewizyjnego wykonać nawet małe schowki na całej jej długości. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie płytek na drzwiczkach po których otwarciu mamy dostęp do całej powierzchni pod wanną.

Schowki w meblach

Wybieraj takie meble, w których można coś przechować. Fotele, pufy, a nawet stoły, mogą zawierać schowki – jest wiele takich modeli na rynku. Dobrym wyborem będę łóżka, które dają się złożyć i mają wewnątrz schowki na pościel lub drobiazgi. W tradycyjnych wersalkach jest zawsze duża skrzynia, która po wypełnieniu zwiększa dodatkowo stabilność tego łóżka.

Kupiłeś małe mieszkanie w Warszawie? Dokładnie przemyśl jego wyposażenie, a posłuży Ci dobrze także wtedy, gdy zamieszka w nim więcej osób.

Zdjęcie: Rubbermaid Products,  flickr.com
Licencja Creative Commons

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *