Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Zaplanuj wyciszenie mieszkania!

Jak wyciszyć mieszkanie?

Planowany remont jest doskonałą okazją do zyskania nie tylko odświeżonych, modnych wnętrz, ale i wyciszenia mieszkania. Nieruchomość, mieszcząca się w budynku wielolokalowym ma wiele zalet, jednak obecność sąsiadów w tak niewielkiej odległości może być kłopotliwe i niekomfortowe. 

Podstawowe sposoby na wyciszenie mieszkania

Aby wyciszyć mieszkanie należy przede wszystkim zadbać o wysoką jakość stolarki okiennej i drzwiowej. Nowoczesne okna posiadają doskonałe właściwości wygłuszające, dzięki czemu nadają się znakomicie do budynków, umieszczonych w centrach miast oraz w pobliżu ruchliwych ulic. Okna dźwiękoszczelne pozwalają eliminować hałas, dobiegający z zewnątrz, ale równocześnie gwarantują ochronę  przed nadmiernym hałasem, który dochodzi do mieszkania z zewnątrz. Wysokiej klasy okna, eliminujące przenikalność dźwięku sprawiają, że mieszkanie zyskuje również energetyczną opłacalność. Im mniej dźwięku przedostaje się przez szczelne ramy i trzyszybowe otwory, tym mniej również ciepła ucieka a zewnątrz. Drzwi dźwiękoszczelne znajdziesz w ofercie producentów drzwi wewnątrzklatkowych oraz zewnętrznych, dedykowanych dla budownictwa jednorodzinnego. Dzięki nim również zyskasz kilka decybeli mniej , dobiegających do wnętrza oraz eliminację odgłosów, które emitujesz w mieszkaniu.

Wycisz mieszkanie podczas remontu

W trakcie remontu mieszkania możesz zaplanować wiele modyfikacji, dzięki którym wzrośnie Twoje poczucie komfortu. Spokój oraz pewność wygłuszenia mieszkania sprawią, że w swojej nieruchomości poczujesz się komfortowo. Wysokiej klasy materiały wykończeniowe znacznie zwiększą poziom wygłuszenia mieszkania. Aby wykończyć ściany wewnętrzne, zarówno nośne, jak i działowe zastosuj płyty gipsowo-kartonowe. Dzięki nim zyskasz dodatkową warstwę wygłuszającą. Podobnie będzie w przypadku instalacji sufitów podwieszanych. Nie tylko wyrównasz ich powierzchnię, ale i wygłuszysz lokal. Pod panele podłogowe warto zastosować gruby, wygłuszający podkład, dzięki któremu wyeliminujesz nadmierne odgłosy stąpania lub biegania małych dzieci.

Mieszkanie wyciszone bez remontu

Poszukując sposobu na wyciszenie mieszkania bez remontu warto zwrócić uwagę na modne obecnie panele tapicerowane, które można przykleić do ściany oraz mebli. Efektowne, dostępne w wielu kolorach panele tekstylne doskonale prezentują się na ścianie sypialni, salonu lub przedpokoju. Sprawdzą się również w domowym gabinecie. Dobierz ich układ, rozmiary oraz kolorystykę do specyfiki wnętrza, a zyskasz wygłuszenie mieszkania w estetycznej, efektownej formie. Panele tapicerowane świetnie prezentują się na ścianie, która dominuje w pomieszczeniu. Te stylowe dekoracje o grubości nawet kilku centymetrów posiadają płytę w tylnej części, wypełnienie pianką oraz tekstylne pokrycie. Trzy warstwy, tworzące panel gwarantują doskonałe właściwości wygłuszające. Modne panele nie muszą powodować reakcji alergicznych. Pokryte są powłoką ochronną, dzięki czemu nie wchłaniają zabrudzeń i są łatwe w czyszczeniu.

Podsumowanie

Aby dokładnie wygłuszyć mieszkanie dobrze jest przeprowadzić kompleksowy remont ale dobry efekt da się też uzyskać poprzez wymianę poszczególnych elementów np. okien i drzwi. Cichsze mieszkanie to nie tylko komfort życia ale też lepszy sen i zdrowie.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Dor aranżacje

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *