Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Wilanów: coraz więcej przychodni, sklepów, restauracji i obiektów sportowych

Jeśli zamierzasz kupić lub wynająć lokum i zastanawiasz się, jaką wybrać dzielnicę, warto rozważyć mieszkanie na Wilanowie. W ostatnich latach dokonał się tam ogromny skok jeśli chodzi o infrastrukturę. Przychodnie lekarskie, sklepy, restauracje, urzędy, szkoły i przedszkola wyrastały jak grzyby po deszczu wraz ze wzrostem liczby ludności. Dziś Wilanów to już nie tylko Pałac Króla Jana III Sobieskiego, ale w pełni rozwinięta dzielnica i dogodna lokalizacja, by kupić nowe mieszkanie.

Przychodnie i apteki na Wilanowie

Mieszkając w Wilanowie, będziesz miał niedaleko do prywatnego szpitala Medicover. Znajduje się on przy Alei Rzeczypospolitej – w pobliżu Wilanowskich Błoni. Podobnie jak w innych placówkach tego typu w naszym kraju, czeka tam na Ciebie specjalistyczna opieka w zakresie: medycyny rodzinnej, dermatologii, ginekologii, laryngologii, okulistyki czy ortopedii. Przy tej samej ulicy znajduje się także Centrum Medycznie CMP. Na ulicy Sarmackiej 10 znajduje się z kolei Przychodnia Wilanów. Na terenie dzielnicy znajduje się również kilkadziesiąt aptek. Są one dostępne także oczywiście we wspomnianych przed chwilą przychodniach lub obok nich. Duża część z nich znajduje się także w bezpośrednim sąsiedztwie nowych mieszkań na Wilanowie, które wyrastają przede wszystkim w rejonie Miasteczka Wilanów.

Wilanów: szkoły i przedszkole

Na terenie dzielnicy znajduje się mnóstwo placówek edukacyjnych. Zdecydowana większość przedszkoli jest państwowa, jednak na Wilanowie znajdą się też placówki prywatne. Przykładami mogą być Przedszkole Numer Jeden oraz Kid’s Academy czy Happy PreSchool, które kładą spory nacisk na szybki początek nauki języków obcych. Ponadto w Wilanowie znajdują się 4 państwowe szkoły podstawowe – nr 169, 300, 358 i 400, a także 4 szkoły prywatne.

Na terenie dzielnicy, uchodzącej za jedną z najbezpieczniejszych w stolicy – porządku pilnują policjanci z komisariatu policji KRP II. Wilanów posiada także dwie jednostki Straży Pożarnej – jedną państwową i jedną ochotniczą.

 

Kultura i rozrywka na terenie Wilanowa

Każdy, kto zdecyduje się na zamieszkanie w Wilanowie, nie będzie mógł narzekać na brak zajęć w czasie wolnym. W dzielnicy znajduje się bowiem m.in. centrum biznesowo-kulturalne Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1). Na jego terenie znajduje się mnóstwo ciekawie zagospodarowanej przestrzeni. Można tam spędzić czas grając w mini-golfa, korzystając z wielu placów zabaw albo wziąć udział w jednym z wielu organizowanych w tym miejscu eventów. Normą są częste koncerty, festyny i inne imprezy dla całych rodzin. To miejsce zawsze tętni życiem! Jeśli lubisz częste seanse filmowe, to w Wilanowie poczujesz się jak ryba w wodzie. W galerii Wilanów znajduje się bowiem Cinema City (Powsińska 31), a na terenie wspomnianego Royal Wilanów często organizowane jest kino plenerowe. Warto wspomnieć także o Sali Zabaw Fikołki w ALTO Wilanów (Aleja Rzeczypospolitej 14). Wizyta w tym miejscu jest dla dzieciaków olbrzymią frajdą!

 

Handel i gastronomia w okolicach Miasteczka Wilanów

Jak każda rozwinięta dzielnica, Wilanów jest wręcz zasypany marketami i mniejszymi sklepami. Bez problemu można więc zrobić tam zakupy w sklepach takich, jak: Biedronka, Carrefour czy Żabka. Jeśli chodzi o restauracje, to w okolicy nowych mieszkań na Wilanowie znajdują się restauracje oferujące wszystkie smaki świata. Do czołówki zaliczane są: gruzińska restauracja Chinkalnia (Zygmunta Vogla 28), oferująca kuchnię syczuańską Dynasty Chinese (Aleksandra Gieysztora 2/lok.150 U4) czy wietnamskie Zamigo (Aleksandra Gieysztora 2). Warto zajrzeć także oferującego zróżnicowaną kuchnię Bistro Dobre z Lasu (Kazachska 1).

Obiekty sportowe na Wilanowie

Za ośrodki sportowe na terenie dzielnicy odpowiada Centrum Sportu Wilanów (Wiertnicza 26A). Do dyspozycji mieszkańców jest kilkanaście obiektów z ramienia tego stowarzyszenia. Mowa tu o 2 basenach, 3 halach sportowych, 3 kompleksach boiskowych oraz lodowisku. Aktywnie można także spędzić czas na terenie Royal Wilanów, gdzie dostępna jest m.in. plenerowa siłownia, wiele boisk czy ścianka wspinaczkowa.

Jeśli zastanawiałeś się więc, jak mieszka się w Wilanowie, to mamy nadzieję, że ten tekst w jakiś sposób odpowiedział Ci na to pytanie. Nowe mieszkania na Wilanowie powstają w ekspresowym tempie, a nowi mieszkańcy nie narzekają na nudę.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *