Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

W której okolicy wybrać mieszkanie w Warszawie? Przegląd atrakcyjnych dzielnic w stolicy

nowe mieszkanie warszawa

Rynek nowych mieszkań w Warszawie wszedł w okres minimalnego spowolnienia – od sześciu kwartałów liczba sprzedawanych mieszkań w stanie pierwotnym jest mniejsza względem kwartału poprzedniego. Mimo to ceny mieszkań utrzymują się na wysokim poziomie, historycznie najwyższym. Wobec tego tym bardziej niełatwa jest decyzja dotycząca tego, w której dzielnicy warto kupić nieruchomość.

Zdecydowanie najpopularniejszą dzielnicą pod względem nowych mieszkań w Warszawie jest Białołęka. Z roku na rok zainteresowanie mieszkaniem w tym rejonie nie maleje. Duży wpływ na to mają ceny mieszkań od deweloperów, które są względnie tanie. Średnio za metr kwadratowy w 2019 roku trzeba było zapłacić 7000 złotych. Pod względem atrakcyjności dzielnicy bynajmniej nie zajmuje czołowego miejsca w klasyfikacji, jednak infrastruktura szybko się zmienia. Od czasu funkcjonowania Mostu Marii Skłodowskiej-Curie łatwy stał się także dojazd do centrum. Nieco podobnymi cenami, infrastrukturą, ale mniejszym zainteresowaniem charakteryzuje się warszawski Ursus.

Jeżeli szuka się taniego nowego mieszkania w Warszawie, warto rozważyć inwestycje deweloperskie zlokalizowane w północno-wschodniej części aglomeracji. Bardzo atrakcyjne cenowo są także nieruchomości w przygranicznych miejscowościach, np. w Ząbkach. Dla wielu osób problematyczna wydaje się kwestia komunikacji, jednak z drugiej strony taka odległość od centrum nie powinna przerażać. Z jednej strony podobny czas na dojazd można spędzić w korkach, mieszkając w którejś z dzielnic zlokalizowanych tuż przy Śródmieściu. Z drugiej natomiast warto uwzględnić lokalizacje, przy których porusza Szybka Kolej Miejska, która znacznie ułatwi dojazdy.

 

Mieszkania deweloperskie na najwyższym poziomie – Wola, Śródmieście, Wilanów

Mieszkania warszawa wilanów

Zarówno mieszkania na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, najdroższe są w dzielnicach, które znajdują się w centrum. Luksusowe wille i nowe apartamenty w dzielnicy Śródmieście, na Woli czy Ochocie zaczynają się od cen, które przekraczają 10 000 złotych za metr kwadratowy. Oprócz swego rodzaju prestiżu mieszkanie w centrum do bliskość instytucji kulturalnych i biznesowych.

Pewnym wyjątkiem jest zlokalizowane na południu miasteczko Wilanów, które coraz bardziej się rozbudowuje. Nowe inwestycje deweloperskie na warszawskim Wilanowie nie zmieniają jednak krajobrazu dzielnicy. Jest ona niezwykle bogata w wiele terenów zielonych i placów zabaw dla dzieci. Do kolejnych atrakcji należy fontanna w centrum i liczne sztucznie poprowadzone akweny wodne. Niewątpliwym atutem jest sama architektura – apartamenty na Wilanowie różnią się od siebie, jednocześnie ze sobą harmonijnie współgrając.

Bez względu na to, jakie jest kryterium atrakcyjności lokalizacji, dobrych mieszkań na rynku pierwotnym w Warszawie nie brakuje. Do indywidualnego wyboru pozostaje decyzja dotycząca tego, czy lepiej kupić np. większe mieszkanie na Białołęce lub w Ursusie, czy też mniejsze w jednej z droższych dzielnic, usytuowanych w bliskim sąsiedztwie centrum.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *