Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Styl modern classic w aranżacji wnętrz – przestronność, wyrafinowanie i komfort

Niektórym osobom do gustu bardziej przypadają wnętrza pełne nowoczesności, sterylne i przepełnione technologicznymi gadżetami, podczas gdy inni preferują łagodniejsze wnętrza o bardziej klasycznej estetyce. Jest jednak także grupa osób, które wobec powyższych możliwości stoi gdzieś „na rozdrożu”. To właśnie im szczególnie warto polecić styl modern classic w aranżacji wnętrz!

Czym charakteryzuje się modern classic? Przede wszystkim jasnymi barwami przeplatanymi łagodnymi kontrastami. Najczęściej spotykaną barwą dominującą są biele i różne jej odcienie, które można urozmaicić brązami, beżami, elementami czerni, srebra lub złota. Urządzając dom lub mieszkanie w stylu modern classic ważne jest uchwycenie balansu pomiędzy z jednej strony nutą oszczędności, z drugiej zaś wytwornego przepychu. Połączenie nowoczesności z klasyką to także duża przestrzeń, która nie powinna być „zagracona” przez zbędne dodatki. Zamiast nich doskonale sprawdzają się elementy stricte klasyczne, jak np. ozdobne kolumny, długie zasłony, obrazy, posągi, listwy architektoniczne i podwieszane sufity. Dobrze komponują się z innymi elementami dekoracje i motywy kamienne oraz drewniane, które odpowiadają za tę bardziej klasyczną stronę modern classic. Całości jednak powinny towarzyszyć także współczesne udogodnienia – nie tylko sprzęty RTV, ale nawet części bądź całe systemy tzw. inteligentnego mieszkania (smart home), w skład których wchodzą np. elektryczna obsługa żaluzji lub rolet, oświetlenia, zdalna ochrona urządzeń AGD & RTV i wiele, wiele innych.

 

Meble, które nadadzą smaku w stylu modern classic

 

Przestrzeń i wyrafinowane to cechy wielu stylów w zakresie aranżacji wnętrz. To, co wyróżnia modern classic, to zastosowanie mebli współczesnych, ale stylizowanych na starsze i bardziej klasyczne. Do prezentowanego stylu pasują meble o raczej prostych kształtach i kątach, a także o wyważonej i delikatnej kolorystyce. Wyjątkiem  jest wykorzystanie poszczególnego mebla jako elementu odpowiadającego za kontrast – czarny lub ciemno hebanowy stolik na kawę w śnieżnobiałym salonie może być „strzałem w dziesiątkę”. Materiał na fotele, kanapy i pufy może być praktycznie uniwersalny (wskazany jest atłas, welur, skóra i ekoskóra) – ostateczny efekt zależy od tego, czy uda się osiągnąć złoty środek pomiędzy nowoczesnością a klasyką.

deweloper warszawa

Wykończenia będące wisienką na torcie

 

Niezwykle ważną rolę w stylu aranżacyjnym modern classic odgrywają wykończenia. Często spotykana jest drewniana stolarka okien i również drewniane lub kamienne (marmurowe, granitowe) blaty. Elegancji i wytworności dodadzą poszczególne obrazy i lustra naścienne, jednak ważne jest to, by nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni. W klasycznym pokoju gościnnym mieszkania w stylu modern classic nie powinno zabraknąć żyrandola. Jak więc widać, styl ten dosłownie stworzony został dla wszystkich tych, którzy preferują dużą swobodę aranżacyjną, a jednocześnie pragną połączyć modernistyczne nuty z estetycznym dobrodziejstwem kształtowanym przez wieki. Styl ten wymaga kreatywności, dlatego tworzenie go może przysporzyć nie lada satysfakcji!

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *