Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Styl high-tech w aranżacji wnętrz. Nowoczesność na każdym kroku.

urządzanie mieszkania w stylu high-tech

Stosunkowo młody styl high-tech to świetna alternatywa na wystrój wnętrz wobec tak popularnych stylów, jak np. styl skandynawski lub prowansalski. Mieszkanie urządzone w stylu high-tech do gustu przypadnie szczególnie osobom młodym, lubujących się w nowinkach technologicznych. High-tech w aranżacji wnętrz dobrze sprawdzi się także dla osób, które szczególnie dbają o czystość i schludny wygląd mieszkania.

Styl high-tech w aranżacji wnętrz. Co go wyróżnia?

Styl high-tech to interesujące połączenie pewnej dozy ascetyczności z ultra-nowoczesnym designem. Mieszkanie urządzone w stylu high-tech charakteryzować się będzie wysoką funkcjonalnością i sterylnością. Do głównych materiałów, które faktycznie lub wizualnie dominują w przestrzeni, należą metal, szkło i elektronika. Na podłogach dominują kafle, matowe lub z błyszczące. Często stosuje się także linoleum lub drewniane panele.

High-tech często określa się mianem stylu XXI wieku. Jednak mało kto wie, że chociaż boom na nowoczesne technologie nastąpił przede wszystkim na przełomie XX i XXI wieku, styl high-tech pojawił się już znacznie wcześniej – w latach 70 ubiegłego wieku. Najbardziej charakterystycznym budynkiem w stylu high-tech jest Centrum Pompidou w Paryżu i Lloyds Bank w Londynie.

Miłośnicy futurystycznych wizji (w zakresie estetyki, nie treści) kojarzonych z Kosmiczną Odyseją lub Mechaniczną pomarańczą szczególnie zostaną uwiedzeni przez styl high-tech. Wszystko to za sprawą idealnego kompromisu między skromnością a bogactwem nowoczesności, elegancją i jakością a minimalizmem.

Urządzając mieszkanie w stylu high-tech nie można zapomnieć o krzesłach ze sztucznego tworzywa (im bardziej futurystyczne, tym lepiej), punktowym oświetleniu ledowym, aluminiowych lub drewnianych meblach, ale lakierowanych na biały, grafitowy lub czarny kolor. W przestrzeni dominować powinny proste, geometryczne kształty. Na ścianach warto rozwiesić abstrakcyjne fototapety lub neorealistyczne obrazy. Najczęściej dominującymi kolorami ścian są barwy kontrastowe – czerń i biel. Z tego powodu idealnymi do aranżacji w tym stylu mieszkaniami są te, które charakteryzują się większą przestrzenią.

Styl high-tech a nowoczesne technologie

Nie istnieje żaden inny styl, który tak idealnie współgra z nowoczesnymi technologiami. Posiadając taką możliwość, warto w mieszkaniu lub domu w stylu high-tech zainstalować system inteligentnego sterowania, odpowiadającego za automatyczne ustawianie świateł, rolet, urządzeń RTV i AGD, klimatyzacji i wentylacji czy też systemów alarmowych. Najważniejsze jest jednak to, że w stylu high-tech wszystkie urządzenia powinny być jak najbardziej „ukryte”, a przestrzeń powinna być swobodna i minimalistyczna. Preferując skromność i nowoczesność w jednym, ze stylu high-tech w naszym mieszkaniu lub domu z pewnością będziemy zadowoleni.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *