Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Jak sprawdzić wiarygodność developera?

Nie każdy developer w Warszawie to dobry developer. I nie każdy developer spoza Warszawy do „słabszy wykonawca”. Na rynku stołecznym z powodzeniem działają firmy, które zaczynały w innych miejscowościach. Jak sprawdzać wiarygodność wykonawcy, który buduje nasze wymarzone nowe osiedle w Warszawie?

Sprawdzanie developera wykonujemy przede wszystkim w dwóch obszarach:  badamy elementy formalne (dokumenty spółki, umowy, prospekt informacyjny) i nieformalne (opinie, przebieg poprzednich inwestycji).

 

Developer Warszawa opinie – od tego hasła zaczynasz ale…

Na pewno większość przyszłych nabywców mieszkań zaczyna poszukiwanie opinii o developerach w wyszukiwarce Google. Jeśli już to robimy – należy działać bardzo uważnie. Jeśli developer aktywnie się pozycjonuje, wśród stron, które uzyskamy w wynikach wyszukiwania, wiele będzie takich, które zostały przygotowane właśnie przez firmę, na której temat szukamy opinii. Włączmy zatem swoisty wewnętrzny ”filtr” i czytajmy opinie uważnie. Zarówno złe jak i dobre opinie o developerze, mogą być nieprawdziwe. Te złe, wpisywać może konkurencja. Po drugie w Internecie działa zasada: dziesięciu zadowolonych klientów nie napisze nic, jeden niezadowolony, prawie zawsze coś napisze.

 

Sprawdzaj opinie o developerze w „realu”

Jeśli twój upatrzony developer w Warszawie nie jest debiutantem, możesz sprawdzić opinie, które nie tylko nie będą anonimowe, ale w dodatku będą pochodzić od użytkowników mieszkań. Wystarczy wizyta na osiedlu, które developer w Warszawie już wcześniej wybudował. Kilka rozmów z mieszkańcami na ogół wystarczy, aby poznać sposób działania developera, jego zachowanie wobec mieszkańców po podpisaniu umowy sprzedaży, nastawienie do naprawy usterek, czy wszelkie inne elementy obsługi posprzedażowej.

 

Uwaga: trwa sprzedaż III etapu osiedla Bemowo Park developera Dor Group. Oddanie tego etapu budowy jest przewidziane na III kwartał 2018 roku. Mieszkania na Bemowie w I i II etapie tej inwestycji są już prawie wyprzedane (pozostały pojedyncze lokale).

Zobacz wolne nowe mieszkania na sprzedaż, Warszawa Bemowo, ul. Łokuciewskiego.

 

Przejdźmy do formalności

Krajowy Rejestr Sądowy to dobre źródło informacji w którym znajdziesz informacje o tym, jak działa twój upatrzony developer z Warszawy lub dowolnego innego miasta. Z tego rejestru przede wszystkim dowiesz się, czy firma developerska nie jest w stanie upadłości. Możesz też zweryfikować roczne sprawozdania finansowe developera, które powiedzą Ci wiele o jego kondycji – choć taki dokument najlepiej pokazać ekspertowi, który potrafi takie dokumenty odpowiednio interpretować.

 

Sprawdź prospekt developerski

Zanim przejdziesz do rozmów o konkretnym mieszkaniu możesz sprawdzić część ogólną prospektu developerskiego, dotyczącą osiedla. Znajdziesz w nim nie tylko informacje o danej inwestycji ale także o wcześniejszych poczynaniach developera w Warszawie i w innych lokalizacjach. Warto czytać ten dokument bardzo uważnie. Dowiesz się z niego wiele o nieruchomości, na której powstaje osiedle, budynkach jako całości. Prospekt jest podstawą do przygotowania umowy developerskiej która będzie podstawą transakcji nabycia mieszkania.

Foto: AFGE – Flickr.com

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *