Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Jak przygotować się do odbioru mieszkania od developera

Może dopiero zastanawiasz, czy kupić nowe mieszkanie w Warszawie. A może już kupiłeś jedno z mieszkań z oferty Warszawa mieszkania na sprzedaż i odliczasz dni do momentu, gdy się do niego wprowadzisz. Tak czy inaczej, odbiór mieszkania jeszcze przed tobą. Jak się do niego dobrze przygotować, aby wszystko poszło dobrze?

Odbiór mieszkania jest uwieńczony podpisaniem protokołu odbioru, w którym potwierdzisz, że mieszkanie nie ma wad i spełnia kryteria zapisane w umowie z developerem. Możesz też wskazać w nim to, co twoim zdaniem wymaga poprawienia lub uzupełnienia. Złożenie podpisu na takim protokole powinno zatem odbywać się w momencie, gdy jesteś na tym skupiony, czujesz się bezpiecznie i pewnie. Weź to sobie do serca.

Warszawa mieszkania na sprzedaż

Odbiór nowego mieszkania – samodzielnie lub ze wsparciem

 

W mieście takim jak Warszawa mieszkania na sprzedaż są budowane masowo i przez wiele firm jednocześnie. W porównaniu z innymi miejscowościami podaż nowych lokali jest ogromna. Ma to wiele zalet. M.in. dzięki temu łatwo znaleźć profesjonalistę, który pomaga ludziom w odbiorach ich lokum – takie firmy mają się po prostu szansę utrzymać dzięki odpowiedniej ilości zamówień na stołecznym rynku. Można zatem skorzystać za kilkaset złotych ze wsparcia takiego fachowca. Można też jednak działać zgodnie z przygotowanym wcześniej planem i sprawdzić samemu najważniejsze elementy mieszkania, a fachowcem posiłkować się w przypadku napotkania poważnych problemów, które budzą twoje wątpliwości. Poniżej porady, co i jak sprawdzić.

 

Odbiór nowego Warszawa mieszkania na sprzedaż to nie bitwa

Czytając opinie na wielu forach internetowych można odnieść wrażenie, że odbiory mieszkań są czasem traktowane jak walka klienta z developerem. To złe podejście. Oczywiście w rzeczywistości zdarzają się zarówno źle nastawieni sprzedawcy, jak i nabywcy mieszkań. Warto jednak pamiętać, że w mieście takim jak Warszawa mieszkania na sprzedaż charakteryzują się dużą podażą i dobry developer nie może pozwolić sobie na to, aby krążyły o nim negatywne opinie – budowa marki na tym rynku to jeden z filarów sukcesu. Dlatego na początek warto pozbyć się złego nastawienia i przyjść na odbiór przede wszystkim zrelaksowanym oraz działać bez pośpiechu. W dniu, w którym przewidziany jest odbiór dajemy sobie dużo czasu na przybycie na osiedle oraz zapas na sprawdzenie mieszkania. Presja czasu to najgorsze, co może nam się zdarzyć. Wszystko musimy sprawdzić powoli i dokładnie.

 

Co zabrać ze sobą na odbiór nowego mieszkania?

Jest kilka narzędzi, które powinieneś mieć ze sobą, odbierając nowe mieszkanie. W Warszawie możesz bez względu na porę i dzień kupić je nawet po drodze, w jednym z dużych sklepów budowlanych. Przede wszystkim jest to poziomica, kątomierz, jak najdłuższa miarka oraz próbnik, czyli śrubokręt służący do sprawdzania działania gniazdek elektrycznych. Dla „zaawansowanych” użytkowników może być to jeszcze żarówka próbówka z oprawką i wystającymi z niej kabelkami. Można dzięki niej sprawdzić działanie oświetlenia sufitowego lub ściennego w chwili, gdy ze ściany wystają jeszcze tylko same kable elektryczne.


Pion, poziom i kąty

W nowym mieszkaniu powinieneś sprawdzić przede wszystkim:

  • Poziom i pion powierzchni, czyli ścian, posadzki pomieszczeń i balkonów oraz otworów na drzwi wewnętrzne.
  • Wymiary powierzchni i wysokość pomieszczeń oraz otworów na drzwi.
  • Rozmieszczenie rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
  • Kąty proste na styku ścian z sufitem oraz w narożnikach pomieszczeń i otworów.
  • Stan powierzchni (czy np. ze ścian nie osypuje się tynk przy dotknięciu, czy są wykończone w sposób zagwarantowany w umowie).
  • Zaopatrzenie mieszkania w detale, takie jak: klamki w drzwiach i oknach, kratki wentylacyjne, zawory wody (jeśli są przewidziane wewnątrz), balustrady na balkonach, gniazdka elektryczne).
  • Sposób i staranność montażu drzwi i okien – czy nie ma w nich szczelin, czy są uszczelki, czy są prosto osadzone i łatwo się otwierają i zamykają.
  • Stan powierzchni okien i drzwi – czy nie są zarysowane lub popękane.

 

Co zrobić, gdy odbierając nowe mieszkanie w Warszawie stwierdzisz usterki?

Odpowiedź brzmi: zrób to samo, co w innych miastach 🙂 W protokole możesz wpisać wszystkie stwierdzone niedociągnięcia. Dopilnuj, aby developer zapisał termin usunięcia zgłoszonych przez ciebie usterek. Jeśli niedociągnięcia są tak poważne, że nie możesz użytkować Warszawa mieszkania na sprzedaż, nie podpisuj protokołu do momentu, aż developer je usunie. Możesz tak zrobić np. jeśli nie działa któraś z instalacji lub nie możesz zamknąć okna lub drzwi.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *