Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Łazienki z czarnymi dodatkami – jak je urządzić?

łazienka w czerni i bieli

Czarno-biała łazienka to z jednej strony pomieszczenie nowoczesne, z drugiej klasyczne. Czarne dodatki w łazience można przeplatać z jasnymi elementami w prawie dowolnych kombinacjach. To właśnie dzięki temu takie rozwiązanie przypadło do gustu tysiącom domowników.

Specyficzny klimat, trochę ascetyczny, modernistyczny, a czasem nieco retro, to główne zalety aranżacji łazienki w kolorach czarno-białych. Do takiego zestawu można dołączyć trzeci, uzupełniający kolor. Może to być drewno, znajdujące się na drobnych elementach wykończeniowych, pełniąc funkcję ozdobną. Obudowa wanny, blat pod umywalkę, czy oczywiście półki i regały to miejsca, które warto wyposażyć z produktów z drewna. W gruncie rzeczy jednak biel i czerń mogą zupełnie wystarczyć.

Dużą zaletą aranżacji łazienki tylko w czarnej i białej barwie jest swoboda. Domownicy mogą skomponować niemalże każdy wariant wystroju i istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie będą trafione. Białe ściany, czarne płytki na podłodze i czarna, owalna, stojąca wanna w samym centrum pomieszczenia to jeden z bardziej sprawdzonych sposobów na wystrój tego wnętrza. Równie dobrze jednak można pokusić się o kafle na ścianach w naprzemiennych, biało-czarnych barwach, białe płytki na podłodze i jasną wanną. Konkretny rodzaj aranżacji zależy w największej mierze od indywidualnych gustów.

 

Kontrastowa łazienka w czerni i bieli – przykładowe propozycje aranżacji

 

Starając się uzyskać jak najlepszy efekt wizualny między jin i Jang, można używać różnych produktów, mebli i armatury wykonanej z różnych materiałów. Świetnym przykładem będzie kontrastowa łazienka z drewnianą podłogą, atrakcyjnym, ciemnym marmurem na jednej ze ścian, pokrytym srebrnymi freskami i białym otoczeniem oraz wanną. Do tego warto dodać posrebrzaną baterię wolnostojącą do wanny, estetyczną umywalkę i pomieszczenie stanie iście luksusowe.

Wartym rozważenia pomysłem jest dodanie do bieli i czerni różnych odcieni szarości, grafitu i srebra. W prosty sposób można dzięki temu uzyskać budzącą wrażenie łazienkę w stylu industrialnym. Grafitowe kafle na ścianach, czarna posadzka, biała umywalka i wanna oraz elementy wykończeniowe w takiej konfiguracji dodadzą pomieszczeniu charakterystycznej i pożądanej ciężkości.

Idąc w zupełnie innym kierunku, kontrastowe biało-czarne łazienki dają możliwość do stworzenia lekkiego, atrakcyjnego pomieszczenie w stylu chociażby art déco. W tym wypadku dominować powinny jasne barwy – biel, kość słoniowa, jasna perła itp. Ciemniejsze akcenty muszą występować w formie dodatków – np. zabudowania kaflowego wanny oraz specjalnie dobranych baterii zlewozmywakowych i wannowych (np. z ciemnego granitu).

Podsumowując, wybór kontrastowej, biało-czarnej łazienki to świetna decyzja dla osób, które dobrze czują się w barwach chłodnych i nie lubią zbyt dużo różnorodności w jednym miejscu. Tego typu stylizacje cechuje duży stopień łatwości aranżacyjnej, dzięki czemu to doskonały pomysł dla osób, które uwielbiają samemu decydować o każdym aspekcie wykończenia, zamiast korzystać z pomocy projektanta wnętrz.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *