Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Kupno nowego mieszkania – jak dokonać wyboru?

zakup nowego mieszkania - jak wybrać najlepsze mieszkanie na Bemowie?

Zakup nowego mieszkania to bardzo poważny krok w życiu każdego człowieka. To nie tylko ogromna inwestycja środków finansowych, ale również wybór miejsca, w którym spędzimy wiele kolejnych lat.
Czym powinniśmy kierować się wybierając mieszkanie? W jakiej dzielnicy wybrać nowe mieszkanie – Bemowo, Bielany, a może zupełnie daleko od centrum – np. na Zaciszu lub w Wawrze? Jedna z najważniejszych zasad: ważne jest nie tylko nasze mieszkanie, ale także otaczająca je przestrzeń – parki, szkoły, dostęp do komunikacji.

Dostępna przestrzeń

Wielkość mieszkania to, zaraz po jego cenie, najważniejsza kwestia przy dokonywaniu wyboru. Priorytetem będzie określenie dla kogo i na jak długo mieszkanie ma służyć. Jeżeli ma to być typowe mieszkanie „kawalerskie”, to oczywistym wyborem stanie się mieszkanie jednopokojowe. Przeprowadzając się z rodziną lub myśląc o jej założeniu, należy zadbać o przestrzeń dla każdego jej członka. Jeśli chcemy sprawdzić dostępność mieszkań o danym metrażu, powinniśmy najpierw skorzystać z jakiejś dobrej wyszukiwarki. Dzięki temu będziemy wiedzieć czego i w jakiej cenie, oczekiwać. Jeśli chodzi o miasto Warszawa, to mieszkania na sprzedaż można znaleźć na przykład na stronie developera  lub w popularnych wyszukiwarkach internetowych łączących oferty wielu developerów w Warszawie (np. otodom.pl)

Lokalizacja

Istotnym aspektem jest także lokalizacja naszego nowego mieszkania. Jest ona ważna zarówno wtedy, gdy mieszkanie ma służyć nam do końca życia, jak i wtedy, gdy po kilku latach będziemy je wynajmować. Przecież osoby, które zechcą od nas wynająć mieszkanie – nieważne czy będzie to Bemowo czy Targówek – mają jakieś swoje plany co do pracy oraz rozrywki i ściśle z tym związane wymagania.
Na samym początku powinniśmy zatem określić, co jest nam potrzebne w najbliższej okolicy: jakie sklepy, jakie usługi, czy konieczna jest bliskość szkoły lub żłobka, kościoła, stacji metra, itp. Warto sprawdzić drogi dojazdowe, jeśli poruszamy się autem lub też połączenia komunikacji miejskiej. Jeżeli mieszkanie będzie słabo skomunikowane z całą pewnością trudniej będzie je komuś wynająć.
Nawet poszukując mieszkań w konkretnych dzielnicach, możemy rozglądać się najpierw po ofertach internetowych. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę, ale formułujmy zapytania do wyszukiwarki precyzyjnie. Zamiast pisać np.: „nowe mieszkania na Bemowie” możemy określić nasze szczegółowe wymagania i zapytać wyszukiwarkę o „nowe mieszkania na Bemowie blisko metra” lub „Nowe mieszkania na Bemowie wysokie bloki”. W ten sam sposób będą kiedyś szukać twojego mieszkania potencjalni najemcy. Oni też mogą chcieć mieszkać wysoko lub szybko przemieszczać się do centrum, dzięki temu, że blisko będzie stacja metra.

lokalizacja nowego mieszkania Warszawa Bemowo

Nowe mieszkania DOR Group cechuje dogodna lokalizacja – w dobrze skomunikowanym z centrum miejscem ale w otoczeniu ciszy i zieleni

Układ mieszkania

Mieszkania kilkupokojowe charakteryzują się różnorodnością układu. Można na przykład znaleźć nowe dwupokojowe mieszkanie z osobnymi pomieszczeniami, oddzielonymi korytarzem, jak i takie z pokojem przejściowym oraz sypialnią. Dla rodziny może nie mieć to znaczenia, jednak dla przyszłych lokatorów już tak. Nawet w kawalerce powinniśmy przyjrzeć się układowi mieszkania. Chociażby temu, czy jest w niej osobna kuchnia, czy aneks kuchenny?
Najczęściej, kiedy wyszukujemy nowe mieszkania na sprzedaż, mamy także dostęp do podglądu planów, toteż łatwo stwierdzić, jak wygląda układ danego miejsca.

kupno nowego mieszkania - układ mieszkania - plan mieszkania, rozkład mieszkania

Układ nowego mieszkania ma olbrzymie znaczenie – mądrze rozplanowane pomieszczenia sprawiają, że nawet mniejszą przestrzeń można funkcjonalnie i wygodnie zagospodarować.

Stan mieszkania i najbliższa okolica

Oczywiście równie istotny jest stan kupowanego mieszkania. Deweloper najczęściej oferuje mieszkania nowe, jednak wyszukując mieszkania po dzielnicach (na przykład właśnie mieszkania Bemowo), z pewnością trafimy także na ogłoszenia osób prywatnych. Należy dokładnie sprawdzić kwestie, takie jak: instalacja elektryczna, gazowa i hydrauliczna, ogrzewanie, poziom wilgoci, itp. Kupując nowe mieszkanie w Warszawie pomyślmy także zatem o wszystkich tych dniach, w których będziemy je użytkować – np. gdy będziemy chcieli wysuszyć ubrania (czy w mieszkaniu jest sucho i działa dobrze wentylacja?), wprowadzić wózek z dzieckiem do mieszkania (czy jest winda i podjazdy dla wózków?), albo wyprowadzić psa na spacer (czy w pobliżu są miejsca, w które możemy pójść z czworonogiem)?

okolica nowego mieszkania na Bemowie to zieleń i spokój

Okolica nowego mieszkania jest tak samo ważna jak ono samo – dzięki temu będziesz mógł spędzać wolny czas tak jak lubisz – aktywnie, lub na spacerach w parku.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

komentarzZostaw komentarz

  • ja kupiłem surowe żeby zrealizować swoje zwariowane pomysły:) ale już skorzystałem z firmy wykończeniowej, szkoda mi było czasu pracy na to.

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *