Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Kuchnia skrojona na miarę Twoich potrzeb

kuchnia nowe mieszkanie

Kuchnia to serce każdego domu czy mieszkania. Codziennie przygotowujemy posiłki, ciepłe napoje czy smakowite desery. Korzystają z niej wszyscy domownicy. Czym kierować się podczas aranżacji kuchni do małego mieszkania? Ciekawi? Zaczynamy !

Nowe mieszkanie – Twój wymarzony kąt

Kupujemy nowe mieszkanie, zmieniamy obecne, a więc zaczynamy wszystko od nowa z czystą kartą. Kuchnie w mieszkaniach są zazwyczaj małe, projektanci stawiają na obszerne salony i pokoje. Zadajemy sobie pytanie: Jak urządzić małą kuchnię? Istnieje kilka zasad, dzięki którym aranżacja małego wnętrza staje się prosta i funkcjonalna.

Nowa kuchnia – funkcjonalność

Do małych wnętrz staraj się wybierać meble z jasnymi frontami. Takie rozwiązanie spowoduje, że kuchnia będzie wydawać się większą. Wybierając meble ciemne lub czarne zmniejszymy optycznie pomieszczenie, sprawiamy, że staje się przytłaczające, smutne i ciężkie. Jeśli masz ochotę na ciemniejsze meble, pozostaw je na obszerny salon czy pokój.

Jeśli pomieszczenie jest bardzo wąskie najlepiej zdecydować się na ciąg szafek po jednej stronie. Jeśli kuchnia jest w kształcie kwadratu lub prostokąta lepiej ustawić mebel w kształt litery „L”.

Istnieją sprytne rozwiązania do małej kuchni. Do kuchni o skromnej powierzchni świetnie sprawdzą się szafki z przesuwnymi drzwiczkami czy modele żaluzjowe.

Skoro powierzchnia jest mała trzeba wykorzystać wysokość. Dobrze pomyślane pomieszanie kuchenne może mieć zabudowę aż pod sufit. To pozwoli na uzyskanie dużej ilości miejsca.

Aby jak najlepiej zagospodarować miejsce wyposaż swoje meble w kosze i organizery. To pozwoli na przechowywanie ogromnej liczby rzeczy, które są przydatne w codziennych czynnościach.

Przydatne rozwiązanie do małej kuchni stanowi szafka cargo. Te sprytne półeczki produkowane są już od szerokości zaledwie 20 cm, dzięki czemu wykorzystasz każdy cenny centymetr swojej kuchennej powierzchni.

jak urządzić małą kuchnię

Najnowsze trendy

Jeśli już znamy kluczowe zasady, aby nasza kuchnia stała się maksymalnie funkcjonalna, warto przyjrzeć się panującym trendom modowym, i połączyć funkcjonalność ze znakomitą aranżacją.

Meble kuchenne wybieramy indywidualnie do swoich preferencji. Drewniane będą pasować, jeśli chcemy urządzić nasze wnętrze w stylu jak najbardziej naturalnym, delikatnym stylu boho. Meble lakierowane będą idealnym rozwiązaniem do prostych wnętrz industrialnych, gdzie panuje minimalizm.

W stworzeniu idealnego wnętrza kluczową rolę odgrywają dodatki. Na ścianach nie kładzie się już starodawnych kafelek a nowoczesne szkła hartowane, na które można wybrać najrozmaitsze wzory według własnych upodobań. Szkło tworzy niepowtarzalny klimat i co więcej, jest funkcjonalne i pomaga utrzymać porządek. Zachlapania z kawy czy barszczu wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką.

Idealne będzie również wybranie kuchenki indukcyjnej, zamiast tradycyjnej gazowej. Po pierwsze możemy zamontować ją w blacie kuchennym, co znów stanowi oszczędność miejsca. Po drugie świetnie się prezentuje, niesamowicie nowocześnie i stanowi jedność z meblami a nie oddzielny mebel. Po trzecie nie mamy problemu z osiadaniem nalotu, który wytwarza się podczas używania gazu nieestetycznie oblepiającego meble.

Nadejdzie również czas na wybór kranu i zlewozmywaka. W ostatnich czasach prym wiodą zlewy okrągłe. Rewelacyjnie pasują do modnych wnętrz. Do tego wystarczy dobrać odpowiedni kran, i nasza kuchnia wygląda jak z okładki znanych magazynów. Dużo osób decyduje się na krany w odważnych kolorach. Czerń dodaje kuchni charakteru i niepowtarzalnego wyrazu. Spotkać również można baterie  w kolorze czerwonym, żółtym, zielonym czy nawet niebieskim . To właśnie takie dodatki tworzą niepowtarzalny klimat i czar.

Nowe mieszkanie, z małą kuchnia również może być piękne i funkcjonalne. Wystarczy dobrze przemyśleć własne zakupy, zastanowić się nad pasującą nam aranżacją i wykorzystać sprytne metody, aby nasza mała kuchnia nie stanowiła wady naszego mieszkania, a była jego ogromną zaletą.

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *