Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Koniec pośredników kredytowych na rynku nieruchomości?

nowe mieszkania w warszawie bez pośredników

Na rynku nieruchomości duże zmiany mogą zostać spowodowane w tym roku wdrożeniem dwóch projektów zmian przepisów. Pierwsza dotyczy konieczności brania kredytu w walucie, w której się zarabia, a druga przerzucenia prowizji dla pośredników kredytowych na klienta. To ostatnie może spowodować, że brokerzy zostaną wyeliminowani z rynku kredytów hipotecznych. Kredytów na Mieszkania Warszawa Bemowo także.

Z kolei pewne już zmiany dotyczące 20-procentowego wkładu własnego mogą spowodować, że w dużych miastach, takich jak Warszawa mieszkania na sprzedaż będą trudniej dostępne dla klientów.

Nowe mieszkania w Warszawie są dość drogie co powoduje, że i wkład będzie wysoki.

Kredyty wyłącznie złotówkowe mogą oznaczać zadłużanie się z mniejszym ryzykiem, ale jednak droższe w perspektywie miesięcznej w przypadku ustabilizowanego rynku. Wysoki wkład własny to blokada dla tych, którzy mieli nawet do tej pory problem z uzbieraniem tej startowej kwoty.

Nowe mieszkania w Warszawie poza zasięgiem młodych?

Wdrożenie regulacji o obowiązkowym wkładzie własnym w wysokości 20% spowoduje, że nowe mieszkania w Warszawie mogą być trudnodostępne do osób, które od niedawna są „na swoim”. W przypadku mieszkania o wartości 350 tys. zł będzie to 70 tys. Jeśli młoda osoba startuje od zera, uzbieranie tej kwoty nawet przy pomyślnych wiatrach na rynku pracy zajmie jej kilka lat. Należy się zatem nastawić na to że w miastach tak drogich jak Warszawa mieszkania na sprzedaż będą oglądane zwykle raczej przez 30-latków. Oczywiście nie będzie to regułą, ale dodatkowe 30 lub 40 tys. odsunie perspektywę posiadania własnego Mieszkania Warszawa Bemowo przez absolwentów z mało zamożnych rodzin. Sposobem na obejście wysokiego wkładu będzie wpłata 10% i opłacenie ubezpieczenia za pozostałe 10%. Ale to także generuje wysokie koszty.

Mieszkania Warszawa Bemowo

Pośrednicy kredytowi w opałach – Mieszkania Warszawa Bemowo

Projekty ustaw o których już od dawna wiadomo, stawiają też w trudnej sytuacji pośredników. Jeśli ich wynagrodzenie będzie przerzucane na klienta będzie to prawdopodobnie skutkować tym, że  potencjalny kredytobiorca pójdzie bezpośrednio do banku. To może mieć różne reperkusje i niekoniecznie zgodne z intencjami projektodawców zmian prawnych. Jak przełoży się większe zaangażowanie banków w obsługę kredytów hipotecznych na koszty tego procesu? Jak będą wyglądały kredyty na Mieszkania Warszawa Bemowo ?Do tej pory lwią część pracy załatwiał pośrednik – on poszukiwał aktywnie klienta i zajmował się jego obsługą. A sieci sprzedaży brokerskiej miały ogromne znaczenie dla rynku.

Kredyt hipoteczny tylko w walucie, w której zarabiamy

Projekt wymogu zadłużania się w walucie, w której się zarabia jest oczywiście reperkusją problemów związanych ze spłatą kredytów we frankach. Te problemy były najbardziej widoczne tam, gdzie najdroższe były nowe mieszkania Warszawa jest przykładem sztandarowym takiego miejsca. Ogromne kredyty nawet przy małym wahaniu waluty mogą być zabójcze. W przypadku jednak osób, które wzięły kredyty frankowe na nieduże kwoty i spłaciły je przed znacznym skokiem kursu Franka Szwajcarskiego, operacja ta była bardzo opłacalna. Jak ocenią projektowane zakazy eksperci za 10 lat jeśli w tym okresie szwajcarska waluta będzie zachowywać się stabilnie?

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *