Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Jak wybrać nowe mieszkanie w Warszawie? Najważniejsze kroki

nowe mieszkanie warszawa od developera

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie nie jest łatwy. Chociaż w stolicy przeprowadzanych jest z roku na rok najwięcej inwestycji budowlanych, nie każdy deweloper zapewniać będzie wiarygodne warunki współpracy. Aby kupić mieszkanie bez negatywnych niespodzianek, warto wziąć pod uwagę poniższe porady.

Zgodnie z zasadą „ufam, ale sprawdzam” warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi aspektami prawno-formalnymi. Mając na oku pożądaną inwestycji deweloperską w Warszawie, dobrze jest sprawdzić, czy podmiot za nią odpowiedzialny posiada wszystkie pozwolenia – na budowę, sprzedaż i dysponowanie gruntem. Jednym z najważniejszych dokumentów jest księga wieczysta. Każdy obywatel ma prawo do zobaczenia jej i sprawdzenia m.in. tego, kto jest oficjalnym właścicielem danego gruntu lub budynku. Jeżeli deweloper nie godzi się z łatwością na udostępnienie materiałów, pomocy wystarczy poszukać w odpowiednim dla dzielnicy urzędzie, jednak sytuacja ta już na wstępie powinna zapalać przysłowiową „lampkę” i wzbudzać podejrzenia.

Mieszkania w Warszawie stają się coraz droższe, dlatego tym bardziej należy zachować skrupulatność na każdym etapie zakupowym. Kluczowym momentem jest podpisywanie umowy przedwstępnej, rezerwacji lub umowy ustanawiającej odrębną własność mieszkania. Za niedotrzymanie terminu lub opóźnienie płatności rat przez nabywcę czekają go nieraz ogromne kary, które mogą nie być legalne. Uwagę wzbudzać powinny także zapisy dotyczące możliwych opóźnień w budowie. Czasami za przyczynę podaje się trudne i nieprzewidziane warunki atmosferyczne. To zupełnie naturalne, że mogą one wystąpić. Jeżeli z tego tytułu umowa przewiduje możliwość dłuższego opóźnienia (kilka, kilkanaście miesięcy), to warto raz jeszcze przemyśleć, czy nie lepiej zacząć szukać innego mieszkania w Warszawie. W przypadku dwóch pierwszych rodzajów formalności zawsze zaleca się spisanie takich dokumentów w towarzystwie notariusza w formie aktów notarialnych. Dzięki temu posiada się znacznie wyższe bezpieczeństwo.

Zobacz naszą najnowszą inwestycję: mieszkania w inwestycji Wilanów Infinity

 

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie – oględziny mieszkania przed kupnem

 

Ze względu na duży popyt inwestycje deweloperskie w Warszawie zwykle zakładają sprzedaż mieszkań jeszcze przed wzniesieniem fundamentów. Czasem jednak można liczyć na łut szczęścia i zobaczyć ofertę mieszkania z rynku pierwotnego, które jest już wybudowane lub jest na wykończeniu. W takim momencie koniecznie trzeba poprosić o możliwość oględzin. Do mieszkania należy przyjść z poziomicą, aby sprawdzić podstawowe kwestie – ewentualne nierówności podłogi, sufitu, ścian i parapetów. Ważne jest sprawdzenie wszystkich pomieszczeń pod kątem niepożądanych niedoróbek technicznych.

Warszawa to duży rynek, pełen rywalizujących ze sobą podmiotów. Pomimo tego, kupując mieszkanie, warto „dmuchać na zimne”. Im więcej szczegółów się sprawdzi i im większą zachowa się czujność wobec działań dewelopera, tym mniejsze prawdopodobieństwo zakupu mieszkania, z którego ostatecznie nie będzie się można w stu procentach cieszyć.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *