Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Jak można przyspieszyć malowanie ścian? Malowanie maszynowe – wady zalety. Czy każdą farbą można malować natryskowo?

Rozpylanie farby na ścianach to szybki i skuteczny sposób na uzyskanie równomiernego wykończenia, ale przed podjęciem decyzji, czy jest to właściwa metoda dla Twojego projektu, należy wziąć pod uwagę zalety i wady. W tym tekście przedstawiamy wady i zalety takiego sposobu przyspieszenia prac malarskich i podpowiadamy czy malowanie ścian pistoletem jest dobrym pomysłem.

Jak można przyspieszyć malowanie ścian?

Pistolet do malowania to wygodny sposób na malowanie ścian. Farba jest rozpylana z dyszy na ścianę jako drobna mgiełka, która schnie szybko i równomiernie, dzięki czemu nie trzeba długo czekać przed przejściem do malowania następnej ściany.

Istnieją dwa główne rodzaje pistoletów maszynowych: opryskiwacz bezpowietrzny i konwencjonalny opryskiwacz kompresorowy. Oba działają w podobny sposób, ale istnieją między nimi pewne różnice, które wpływają na to, jak dobrze każdy typ sprawdza się w różnych zadaniach.

Malowanie maszynowe – wady zalety

Malowanie natryskowe, choć posiada sporo zalet, ma też kilka wad. Warto zastanowić się nad nimi, gdyż to właśnie one będą decydowały czy wybranie tego sposobu malowania ścian będzie odpowiednie.

Zalety

Jedną z głównych zalet malowania maszynowego jest to, że jest szybsze niż inne metody malowania. Oznacza to, że jeśli się spieszysz i potrzebujesz szybko pomalować ściany, może to być opcja dla Ciebie. Jest szybsze niż malowanie ręczne, zwłaszcza jeśli masz do nałożenia kilka warstw (na przykład w łazienkach lub kuchniach).

Malowanie maszynowe pozwala również na pokrywanie większych obszarów za jednym razem, bez konieczności wykonywania mniejszych sekcji co może być nieestetyczne. Możesz malować też więcej niż jedną ścianę na raz — po prostu przesuwając pistolet wzdłuż linii ścian, które chcesz pomalować.

Malowanie natryskowe ścian wewnętrznych pozwala na większą dokładność niż malowanie ręczne, ponieważ nie ma widocznych różnic jak w pociągnięciu pędzla.

Malowanie agregatem jest mniej brudzące niż malowanie ręczne, ponieważ farba nie kapie ze szczotek na ubrania lub podłogę. Nie musisz też wnosić ciężkich puszek z farbą po schodach lub na drabinę.

malowanie natryskowe wady i zalety

Wady

Jedną z wad jest to, że wypożyczenie lub zakup maszyn może być drogie, a ponadto konieczne będzie zakupienie odpowiedniego rozcieńczalnika do farb i innych materiałów eksploatacyjnych. Ponadto nie wszystkie rodzaje farb można natryskiwać, dlatego przed rozpoczęciem należy sprawdzić etykietę. Jeśli nie masz doświadczenia w używaniu rozpylacza farby, ważne jest również, aby poćwiczyć na zapasowym kawałku płyty gipsowo-kartonowej lub kartonu, aby wyczuć maszynę i uniknąć popełniania błędów na ścianach.

Czy każdą farbą można malować natryskowo?

Prostą odpowiedzią jest: nie. Istnieją farby, które można nakładać tylko pędzlem lub wałkiem. Farby te są często używane w zastosowaniach komercyjnych, ponieważ są gęste i trudne w obróbce. Najczęstszymi przykładami tego typu farb są farby i bejce zewnętrzne. Farby wewnętrzne można nakładać maszynowo, pędzlem lub wałkiem. Przed rozpoczęciem malowania natryskowego należy zatem zaopatrzyć się w odpowiednie farby, które będą posiadały cechy umożliwiające w taki sposób naniesienia ich na ściany.

Istnieje kilka sposobów na przyspieszenie malowania ścian w mieszkaniu, a jednym z nich jest użycie agregatu. Zaletą malowania maszynowego jest szybsze i łatwiejsze uzyskanie równomiernej warstwy. Wadą jest to, że jest to sposób nieco droższy od malowania tradycyjnego i może być trudniejszy do kontrolowania.

Porada: Nie wiesz jak malować natryskowo? Sprawdź tutoriale i poradniki w internecie, gdzie otrzymasz dokładne praktyczne wskazówki. Szybkie malowanie ścian jest możliwe dzięki tej metodzie!

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Dor aranżacje

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *