Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Jak modnie zaaranżować salon? Sprawdzone i nowoczesne pomysły

nowoczesna aranżacja salonu

Urządzanie nowego mieszkania lub remontowanie i zmiana stylizacji dotychczasowego to czas, w którym warto wyposażyć się w dodatkowe zasoby kreatywności. Bardzo ważna jest aranżacja salonu – miejsca, w którym statystycznie spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Jak modnie go urządzić i w którym kierunku warto się udać?

Tyle, ile istnieje gustów, tyle prawdopodobnie znaleźć można inspiracji i stylizacji. Jedną z bardziej modnych koncepcji urządzania salonu oferuje styl industrialny. Osoby preferujące materiały naturalne, kamień, cegłę, drewno i pewną dozę surowości, szczególnie dobrze odnajdą się w takiej stylistyce. Poleca się zastosowanie na ścianach surowej cegły w naturalnym odcieniu, a na podłogach nawet surowego betonu lub kamieni. Świetnie sprawdzą się hebanowe deski lub parkiet, a godnym zwieńczeniem będą skórzane fotele i kanapa.

Naturalne materiały powracają na pierwsze miejsca modowych aranżacji także w innych stylistykach. Nieco minimalistyczne, loftowe kompozycje wykorzystują często jasne, lecz chłodne kolory ścian. Dopełnieniem stają się wówczas ściany wyłożone np. spiekami kwarcowymi, wyróżniającymi się nietuzinkową kolorystyką. Bardzo dużą rolę odgrywa światło, które powinno być punktowe.

Stawiając przede wszystkim na subtelność i elegancję w jednym, warto rozważyć wyłożenie ścian tynkiem japońskim. To jeden z najbardziej oryginalnych tynków, składający się między innymi z żywicy, czasem drobnych minerałów oraz substancji organicznych. Gwarantuje on malowniczy, delikatny wystrój ścian, czyniący z pomieszczenia istną oazę spokoju. Entuzjaści niekonwencjonalnych rozwiązań mogą również zapoznać się z innymi ciekawymi rodzajami tynków dekoracyjnych.

Jeszcze innym, cieszącym się popularnością, rozwiązaniem na aranżację salonu, jest gra kontrastami. Sprawdzi się w ramach nowoczesnych i minimalistycznych stylów. Fiolet i zieleń, żółć i czerń – kombinacji jest bez liku, jednak warto w tym zakresie uważać, aby przesadny kontrast nie zaowocował długoterminowym rozdrażnieniem i problemami z koncentracją!

 

Grzyb w salonie? Dekoracyjny mech chrobotek jako oryginalna alternatywa wystroju salonu

 

Mech Chrobotek jest coraz popularniejszym rozwiązaniem aranżacyjnym w Polsce. Występuje w różnych odcieniach zieleni i wygląda bardzo atrakcyjnie. Doskonale wkomponowuje się w stylistykę rustykalną, ale z powodzeniem również jest ciekawym dodatkiem do wnętrz nowoczesnych. Podstawową jego zaletą jest to, że w łatwy sposób można nim wyłożyć ściany.

Chrobotek zasadniczo nie jest mchem, lecz grzybem – zupełnie niegroźnym dla człowieka. Preferuje on wilgotność powietrza rzędu 40 – 60 %, czyli taką, jak człowiek. Do klienta zwykle trafia już odpowiednio zaimpregnowany, dzięki czemu nie wymaga jakiejkolwiek pielęgnacji. Planując oryginalny wystrój pomieszczenia, warto sięgnąć po to rozwiązanie, które nada unikalnego designu.

Modne urządzenie salonu to wbrew pozorom nic trudnego, jeśli tylko wpierw wybierze się preferowaną stylistkę. Detale i konkretnego odcienie danych barwy zależeć już będą wyłącznie od indywidualnych gustów.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *