Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Fototapety w mieszkaniu – kiedy warto wystroić nimi mieszkanie?

tapeta do nowego mieszkania

Dostępne w tysiącach kolorów, wzorów i tekstur fototapety cieszą się dużą popularnością jako alternatywa względem tradycyjnych tapet. Wybierając fototapety do mieszkania warto zwrócić uwagę nie tylko na dywersyfikacje cenowe, ale przede wszystkim rodzaj konkretnego produktu (fototapety papierowe, winylowe, laminowane, canvas), jego jakość i odporność na czyszczenie.

 

Fototapety w wystroju wnętrz. Czy warto się na nie zdecydować?

 

Wystrój wnętrz to jedna z najbardziej wszechstronnych dziedzin, w której efekt uzależniony jest przede wszystkim od jakości dobranych materiałów i kontekstu. W przypadku wielu wnętrz doskonałą alternatywą względem obrazów, ozdobnych tynków lub tradycyjnych tapet są fototapety, czyli wielkoformatowe wydruki graficzne.

Do głównych zalet fototapet niewątpliwie należy efekt optycznego powiększenia przestrzeni i urozmaicenia wyglądu pomieszczenia. Fototapeta może być dobrana w taki sposób, aby uzupełniać zaaranżowaną już przestrzeń albo przeciwnie – by stworzyć wobec niej interesujący kontrapunkt. Przykładowo, w salonie zaaranżowanym w kolorystyce fioletowo-białej, zielona czy kobaltowa fototapeta, np. z motywami roślinnymi, będzie doskonałym kontrastem wizualnym.

Najpopularniejsze są fototapety z motywami florystycznymi, oceanicznymi i nadmorskimi, górzystymi, ale także urbanistycznymi. Wielkoformatowa fototapeta przedstawiająca nowojorski Manhattan czy popularny Big Ben to tylko jedne z tysięcy wariantów. Trzeba także wiedzieć, że wiele firm oferuje stworzenie własnej, indywidualnej fototapety na podstawie przesłanego zdjęcia.

tapeta do nowego mieszkania

Fototapety naścienne dla wąskich wnętrz i korytarzy

 

Fototapety sprawdzają się nie tylko na dużych powierzchniach. Dzięki temu, że optycznie poszerzają przestrzeń, można je stosować w węższych miejscach – mniejszych pokojach lub korytarzach. Fototapetami można wyłożyć także sufit lub meble. Doskonale sprawdzą się także w mniejszych miejscach – np. pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi. Dzięki temu w prosty sposób można stworzyć każde pomieszczenie prawdziwie magicznym!

 

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając fototapety do mieszkania?

Wybierając fototapety do mieszkania warto zwrócić uwagę na ich wykonanie. W przeciwieństwie do najtańszych produktów na rynku, czyli tradycyjnych fototapet papierowych, niektóre modele wykonane są ze wzmocnionego i zabezpieczonego winylu. Takie produkty zdecydowanie łatwiej się czyści z kurzu i zabrudzeń, gdyż nie „marszczą” się one pod wpływem wilgoci. Dobre jakościowo fototapety odporne są także na wpływ promieniowania słonecznego, dzięki czemu z czasem nie będą żółkły. 100% pewność w tym aspekcie gwarantują fototapety laminowane. Swego rodzaju nowością są fototapety canvas, które stworzone są z płótna naturalnego (najczęściej bawełnianej tkaniny). Rozwiązanie to jest polecane zwłaszcza dla osób, które pragną fototapety o ciekawej strukturze. Fototapety typu canvas posiadają nierówną, płócienną, a przez to także atrakcyjną fakturę. Dzięki temu każde pomieszczenie stanie się przedmiotem zachwytu wszystkich odwiedzających je gości!

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *