Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Aranżacja ścian w nowym mieszkaniu – farby, tapety, ceramika i tynki

ściany wykończenie w nowym mieszkaniu

Zaaranżowanie ścian to jedna z tych czynności, które mają największy wpływ na rezultat. Dobór materiałów i sposobów wykańczania wnętrz w tym zakresie powinien być spójny z docelowym stylem aranżacyjnym. Oprócz farb i tapet coraz popularniejsze są nowe, oryginalne materiały, nadające wnętrzom nietuzinkowego wyglądu.  

W dzisiejszych czasach białe ściany w mieszkaniu coraz częściej uznawane są za symbol słusznie minionych czasów. Pomimo tego warto rozważyć zastosowanie nowoczesnych farb w jasnych odcieniach wtedy, gdy pragnie się stworzyć pomieszczenie np. w stylu glamour. Wybierać można spośród dziesiątek wariantów – począwszy od kości słoniowej, poprzez okcydowaną żółć i białą umbrę, na bardziej klasycznej, śnieżnej bieli, skończywszy.

Użycie farb daje właściwie nieograniczone możliwości aranżacyjne, zawdzięczane tysiącom rodzajów farb i ich kolorów. Sprawdzą się świetnie do stworzenia pomieszczenia przepełnionego kontrastami. Modne są połączenia fioletu ze wspomagającym kreatywność grafitem. Zaskakujące rezultaty uzyskać można poprzez połączenie czerni z jasnymi, intensywnymi kolorami – np. złotem lub srebrem, aby stworzyć wystrój w stylu nowojorskim, albo brązami i ceglanymi czerwieniami, wpasowującymi się w klimatykę loftową.

Zastosowanie farby w wystroju mieszkania to także ogromna zaleta funkcjonalna. Współcześnie znaleźć można farby w pełni zmywalne, z których z łatwością można pozbyć się pozostałości po zabawach dzieci. Jeszcze innym przykładem nowoczesnej technologii są dekoracyjne farby refleksyjne, imitujące efekt 3D!

wykończenie ścian w nowym mieszkaniu tapety

Co oprócz farby? Atrakcyjne tapety, ceramiki i tynki w służbie aranżacji wnętrz

 

Płytki ceramiczne jeszcze niegdyś kładzione były prawie wyłącznie w kuchni. Współcześnie jednak projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po nie, aby wystroić np. salon lub przedpokój. Ceramiczne płytki, klinkiery albo ekskluzywne szkliwione gresy nadają wyjątkowości każdemu wnętrzu. Nie sprawdzą się przy tworzeniu mieszkania w stylu vintage lub prowansalskim, ale w innych koncepcjach pokryty nimi dany fragment ściany będzie świetnym dodatkiem!

Przy planowaniu wystroju mieszkania warto wziąć pod uwagę tapety, które obecnie dostępne są w najrozmaitszych wzorach i kolorach. Szczególnie trzeba przyjrzeć się tapetom 3D o nieregularnej fakturze. Dobrym wyborem może być fototapeta umieszczona na jednej ze ścian, przedstawiająca np. zdjęcie Nowego Jorku z lat 30.

Kolejnym rekomendowanym rozwiązaniem jest zastosowanie tynków dekoracyjnych. Ozdobne masy tynkarskie położone na ścianie są w stanie przypominać indywidualnie namalowane dzieło sztuki. Niezwykły efekt wizualny daje tynk japoński, ponieważ oprócz żywic i kruszców w jego skład wchodzą materiały organiczne. Dzięki temu ściana wyglądać będzie tak, jakby ktoś rozpiął na niej delikatną, artystyczną tkaninę.

Jak więc widać sposobów na zagospodarowanie ścian i stworzenie unikalnego rezultatu estetycznego jest mnóstwo. Ze względu na coraz większą popularność przedstawione sposoby pod względem finansowym będą dostępne dla każdego. To, na jaki materiał wykończeniowy należy się zdecydować, zależeć już będzie tylko od indywidualnych gustów!

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *