Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Aneks kuchenny – jak oddzielić kuchnię od salonu

aneks kuchenny

Aneks kuchenny jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych obecnie rozwiązań aranżacyjnych. Do jego zalet należy przede wszystkim funkcjonalność. W dzisiejszym artykule omówimy kilka sposobów na oddzielenie kuchni od salonu.

 

Aneks kuchenny – praktyczne rozwiązanie do niewielkich mieszkań

Małe powierzchnie mieszkania nie są łatwe do zaaranżowania. Brak dostatecznej ilości miejsca determinuje specyficzny sposób urządzania wnętrz i konieczność kompromisowego podejścia. Trzeba często zrezygnować z okazałych mebli czy dużej ilości dodatków. Liczą się przede wszystkim względy praktyczne oraz funkcjonalność. Aneks kuchenny wychodzi naprzeciw potrzebom właścicieli małych mieszkań, stanowiąc płynne przejście pomiędzy kuchnią a salonem. Powinien on umożliwiać komfortowe przyrządzanie potraw, przy jednoczesnym zapewnieniu osobnej przestrzeni domownikom, spędzającym czas w salonie.

 

Oddzielanie aneksu od salonu – inspiracje

Jak oddzielić kuchnię od salonu w praktyczny i efektowny sposób? Jeśli zależy Ci na wyraźnym podziale, doskonałym rozwiązaniem będzie ścianka. Aby uzyskać pożądany efekt, możemy wykończyć ją szkłem w profilach stalowych. Z jednej strony przepuści on odpowiednią ilość światła, ale również będzie stanowić konkretną formę rozdziału. Dzięki niej, możesz zyskać również dodatkowe miejsce do powieszenia na przykład ściereczki kuchennej. Ciekawym pomysłem może być również szklana ściana, w szczególności, jeśli posiadasz ciemny aneks. Aranżacja przestrzeni kuchennej w tym przypadku musi współgrać ze stylem, w jakim urządzony jest salon. Przezroczyste szkło to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych mieszkań. Jak sobie natomiast poradzić z problemem braku miejsca na stół z kompletem krzeseł? Coraz większą popularnością cieszy się oddzielanie pokoju dziennego od kuchni za pomocą tak zwanej wyspy kuchennej lub półwyspu. W ten sposób, zagospodarujemy wyspę z obu stron. Od strony kuchni zamocujemy szafki, natomiast od wnętrza salonu umieścimy blat pełniący funkcję stołu.

 

Kuchnia z salonem – jakie meble wybrać?

Jako że aneks kuchenny jest dość specyficznym pomieszczeniem, musimy zainwestować w konkretny rodzaj mebli i urządzeń. Najlepiej jeśli każdy sprzęt lub mebel będzie wielofunkcyjny i zajmować będzie niewiele miejsca. Jeśli chodzi o podstawowe wyposażenie niewielkiej kuchni, praktyczne rozwiązanie stanowić będzie urządzenie łączące w sobie cechy zarówno kuchenki, piekarnika, jak i mikrofalówki. Na rynku są też urządzenia łączące funkcję zmywarki, piekarnika i płyty elektrycznej do gotowania.

Jeśli chodzi szafki, warto postawić na te wiszące. Do ich zalet należą nie tylko niewielkie wymiary, ale również efekt optycznego powiększenia wnętrza. Gotowanie nie stanowi dla Ciebie jedynie nieprzyjemnego obowiązku? Każdą wizytę w kuchni traktujesz jak nowe doświadczenie? Pamiętaj, że nawet w przypadku niewielkiego aneksu kuchennego nie musisz rezygnować ze swojej pasji! Postaw na wysuwane blaty, dzięki którym zaoszczędzisz sporą ilość cennego miejsca. Sprawdzą się one również wtedy, gdy nie masz czasu na sprzątanie, a goście przybędą w przeciągu kilku minut.

Jeśli już wiesz, w jaki sposób funkcjonalnie wygospodarować miejsce w niewielkim mieszkaniu, pora na przejście do podsumowania. Jeśli posiadasz małą kuchnię lub mały salon, stawiaj przede wszystkim na kwestie praktyczne, wystrój zostaw na drugim miejscu. Nie znaczy to, że masz godzić się na brzydki aneks – ale radość z samych walorów estetycznych szybko może minąć, gdy przyrządzenie w kuchni jajecznicy zacznie być wielkim wyzwaniem z uwagi na brak miejsca lub nieintuicyjnie ustawione meble i urządzenia.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *