Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Aktualne trendy w wystroju wnętrz w 2019 roku

deweloper warszawa

Moda z roku na rok potrafi diametralnie się zmienić i nie dotyczy to także wystroju i aranżacji wnętrz. Stając przed obliczem urządzenia mieszkania, warto najpierw poznać modne obecnie rozwiązania i nieco się nimi zainspirować. Aktualne trendy w wystroju wnętrz w 2019 roku są o tyle interesujące, że czasem są ze sobą poniekąd sprzeczne. O czym obecnie warto pamiętać przy wystroju wnętrz?

Do najważniejszych stylów w zakresie aranżacji wnętrz w 2019 roku niewątpliwie zaliczyć należy modernizm, funkcjonalizm, a także – kontrastowo – minimalizm i maksymalizm. Z jednej strony powraca moda na welurowe tapicerki foteli czy narożników, zyskuje naturalne drewno z widocznymi słojami, a także fornir. Garściami można czerpać ze stylów retro i inspirować się przeszłością. Do łask wracają trendy aranżacyjne z lat 70. i 80. – kamionkowe zastawy, boazerie na ścianach czy gładkie meblościanki odżywają w stosunku do poprzednich lat.

Z drugiej strony, jak wcześniej dostrzegliśmy, 2019 rok docenia także przeciwny nurt, którym jest minimalizm. Zwykle kojarzony z charakterystyką popularnego stylu skandynawskiego może być zaimplementowany zarówno do mieszkania zwolenników futurystycznych i modernistycznych klimatów, jak i do mieszkania osób, które po prostu cenią sobie dużą przestrzeń i porządek. W tym wariancie wszelkich zagradzających bibelotów i niefunkcjonalnych mebli należy się szczególnie wystrzegać.

 

Bogactwo kolorów i dominacja odcieni pastelowych

 

W przypadku kolorystyki świat aranżacji wnętrz na 2019 rok jest zdecydowanie bardziej konsekwentny, niż w zakresie stylu aranżacyjnego. Living coral to pastelowy, koralowy, różowo-słoneczny kolor, który został wybrany przednią barwą 2019 roku przez prestiżowy Instytut Pantone – najważniejszy podmiot w zakresie rozwoju i badań nad m.in. kolorami na całym świecie (patrz zdjęcie na górze). Przystępując do urządzania mieszkania lub domu, warto rozważyć właśnie kolorystykę pastelową, która jest delikatna, subtelna i może działać uspokajająco. Oprócz wskazanego koloru living coral rozważyć można też kolory ziemi, dziewczęcy róż, stonowany lazur czy matową pistację.

Na płaszczyźnie kolorystyki dekoracji ciekawym pomysłem wydaje się połączenie elementów, które niegdyś jeszcze uznawane były za niemożliwe do połączenia. Rok 2019 przynosi pod tym względem nieco urozmaicenia. Przykładowo, połączenia dodatków i elementów wykończeniowych złoconych z chromowanymi znów wydaje się być niezwykle atrakcyjne. Rośliny, rzeźby, drewna, kamienie, tworzywa sztuczne – przy odrobinie kreatywnością każdy znajdzie swoje ulubione, niegdyś niekonwencjonalne, połączenia.

Truizmem byłoby powiedzieć, że nie wszystko każdemu się spodoba. Urządzając mieszkanie, nie chodzi o to, aby kopiować wszystkie znalezione w internecie zalecania dotyczące wystroju wnętrz. Warto jednak zapoznać się z bieżącymi trendami, z których wiele będzie modnych prawdopodobnie jeszcze przez dłuższy czas, aby w bardziej świadomy sposób dostosować wnętrza do własnych potrzeb.

pastelowy wystrój wnętrz

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *