Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Zielone Bemowo – park, las i puszcza

Bemowo park i las

Jakie miejsca warto odwiedzić na Bemowie? Zobacz jak ciekawe jest Bemowo – park, wrotkarnia, lotnisko, forty – te miejsca czekają na twoje odwiedziny. Do spacerów zaprasza też pobliska Puszcza Kampinoska.

zielone bemowo, mieszkania na sprzedaż dorKupujesz nowe mieszkanie na Bemowie lub już tam mieszkasz na nowym osiedlu? Może już trochę znacz tę dzielnicę, a może nie. Dla tych, którzy jak na razie znają tylko swoje nowe osiedle Bemowo szykuje wiele ciekawych niespodzianek.

Na Bemowie możesz spędzać czas ciekawie i w różny sposób. To już nie jest dzielnica-sypialnie wbrew obiegowym opiniom opartym na starym wizerunku tych terenów. Dziś na Bemowie powstają nowe osiedla, przybywa młodych ludzi i poprawia się infrastruktura, także ta rozrywkowa i rekreacyjna.

 

Bemowo – park, las i…puszcza

Bemowo oferuje duży wybór terenów zielonych w pobliżu. Jeśli nie masz wiele czasu aby zwiedzać lasy otaczające Bemowo, park zapewni ci podstawową dawkę dobrego nastroju. Możesz wybierać między kilkoma parkami, z których największy to Park Górczewska. Ciekawym miejscem do spacerów są okolice fortu Blizne a także Fortu Bema. Bemowo jest też pokryte w sporym stopniu ścieżkami rowerowymi – warto z nich korzystać.

Puszcza jest tuż tuż

 

Ciekawe mieszkania na Bemowie - Bemowo Park

Tym, którym nie wystarczy park Bemowo oferuje dostęp do Puszczy Kampinoskiej. Jeśli masz samochód dostaniesz się tam dosłownie w ciągu kilku minut. Trochę dłużej zajmie wycieczka rowerowa.

 

A można też dojechać tam komunikacją miejską. Puszcza Kampinoska to ogromny kompleks leśny, który cięgnie się na zachód od Warszawy. Można tam naprawdę odetchnąć dobrym powietrzem, a także spotkać dzika, lisa czy łosia.

 

Jeśli lubisz poranny jogging to dla Ciebie idealne miejsce.

 

Wystarczy dostać się np. samochodem do Sierakowa, przebrać się na parkingu i leśne ścieżki stoją przed Tobą otworem.

 

Osiedle przyjaźń – zabytek z karuzelą

Osiedle Przyjaźń jest zlokalizowane przy ul. Górczewskiej. Niedaleko stąd jest Wola Park Opinie o tym osiedlu są podzielone. Niektórzy uważają że to niepotrzebny zabytek i marnotrawstwo terenu, inni uwielbiają klimat drewnianych domków otoczonych latem bujną zielenią.

Domki pamiętają czasy, gdy powstawał Pałac Kultury i Nauki, czyli lata 50-te ubiegłego wieku.

Służyły jako mieszkania osobom zatrudnionym przy tej wielkiej inwestycji. Potem zasiedlili je studenci i pracownicy naukowi uczelni. Na osiedlu funkcjonuje klub Karuzela, który jest już właściwie legendą. Na osiedlu działa też stadion, biblioteka i sklepy. Wąskie uliczki zachęcają do spacerów i wchłaniania niepowtarzalnej atmosfery Osiedla Przyjaźń.

 

Lotnisko Babice i koncerty

zielone bemowo, dor, tanie lotyCiekawym miejscem na Bemowie jest Lotnisko Warszawa-Babice. Na jego terenie odbywają się duże koncerty, można też jeździć sportowymi samochodami. Lotnisko nie jest aż tak stare, jak wiele osób myśli, powstało dopiero w latach 40-stych, czyli zaraz po II wojnie. To ogromny teren, który chyba jednak wciąż czeka na dobre pomysły na jego wykorzystanie.

Bemowo rozkwita. A jego przyspieszonego rozwoju należy się spodziewać, gdy do tej dzielnicy dotrze wreszcie metro.

Foto: Radim 77 – Flickr.com

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *