Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Mieszkanie bezpieczne od elektrosmogu?

nowe mieszkania warszawa

Instalacja elektryczna wespół z różnymi używanymi w domu urządzeniami emituje elektrosmog, czyli szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Ma ono nie tylko bardzo negatywny wpływ na ogólną kondycję organizmu, ale także na utrzymanie mieszkania w czystości. Ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania można zapewnić sobie już na etapie urządzania mieszkania inwestując w tzw. farbę ekranującą.

O farbie ekranującej słów kilka

Dzięki zastosowaniu farby ekranującej znacznie zmniejszamy negatywny wpływ szkodliwych promieniowań na nasze zdrowie. W jaki sposób się to dzieje? Otóż wszystko dzięki temu, że jednocześnie przepuszcza ona naturalne, zdrowe ziemskie promieniowanie i zarazem pochłania zanieczyszczenia elektromagnetyczne, których generatorami są telewizory, komputery, sprzęty AGD czy też instalacje elektryczne.

To jednak nie koniec dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą zastosowanie wspomnianej farby. Jest ona bardzo przydatna w ochronie przed szkodliwym wpływem linii wysokiego napięcia, tramwajowymi czy też skrzynkami rozdzielczymi, czyli zewnętrznymi źródłami promieniowania.

Jaką postać mają farby, które pochłaniają szkodliwe promieniowanie? Te, które chcemy wykorzystać do malowania zarówno ścian, jak i sufitów oraz podłóg to zazwyczaj emulsje. Co ważne, większość z nich zapewnia dobre krycie i nie musimy się martwić o to, że zakłócą sygnał działania Wi-Fi czy sieci komórkowych. Warto sprawdzić skład farb zanim zdecydujemy się na ich zakup, ponieważ wiele z nich może nam przynieść dodatkowe korzyści.

Wśród nich wymienia się np. paroprzepuszczalność oraz antyelektrostatyczność. Takie właściwości sprawdzą się szczególnie w pomieszczeniach narażonych na zbyt małe odprowadzanie wilgoci. Nie dopuszczają do rozwoju mikroorganizmów oraz grzybów. Ponadto są bardzo pomocne w ochronie przed osadzaniem się kurzu.

Gdzie sprawdzą się farby ekranujące?

Farby doskonale odnajdą się w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie ekektrosmogu, czyli głównie w salonie, kuchni czy sypialni. Obecnie niemal każdy deweloper w warszawie buduje bardzo przestronne mieszkania, które aż się proszą o wyposażenie ich w dużą ilość sprzętów – głównie w kuchni. Do takich pomieszczeń zastosowanie farby ekranującej będzie więc wręcz wskazane.

Warto je wykorzystać w budynkach, w których z uwagi na ich przeznaczenie, znajduje się wiele urządzeń. Mowa na przykład o szkołach, biurach czy szpitalach.

Z dobroczynnych właściwości farby mogą też skorzystać osoby mające problem z koncentracją, rozdrażnieniem oraz przewlekle zmęczone.

Jaką farbę wybrać?

Zanim podejmiemy decyzję o tym, którą z dostępnych na rynku farb wybrać, powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jaką skutecznością absorbuje ona pole elektromagnetyczne. Kolejna kwestia, to czas ochrony, jaki zapewnia. Emulsje, które można określić mianem dobrej jakości mogą nam posłużyć nawet przez 10 lat. Kolejna kwestia, to ilość warstw. Postawmy na te, które wymagają ich jak najmniej.

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *