Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Warszawa – mieszkania na sprzedaż przyrastają tu najszybciej

Jeśli wziąć pod uwagę to, w jakim tempie przybywają nowe mieszkania Warszawa rozrasta się najszybciej w Polsce. Mieszkania w Warszawie stanowiły w roku 2016 aż 57% wszystkich, budowanych w województwie mazowieckim.

Fakt, że jeśli nowe mieszkania w Warszawie stanowią ponad połowę oddawanych lokali w województwie mazowieckim może się niektórym wydawać oczywisty. Jednak wcale ta nie jest. Przecież w stołecznym województwie nie brak dużych miejscowości – jest aż 37 powiatów. Poza tym całe województwo zamieszkiwało według danych na 30 czerwca 2017 roku 5 356 838 mieszkańców. Sama Warszawa liczy oficjalnie 1 748 916 mieszkańców (czyli niecałe 33% ludności). Oczywiście, zarówno oficjalną liczebność ludności w województwie, jak i w samej Warszawie trzeba traktować z dużym dystansem – jeśli doliczymy wszystkich, którzy przybyli tu za pracą z innych miast i krajów, liczby te wzrosną.

 

Małe nowe mieszkania Warszawa Bemowo na trzecim miejscu

W roczniku statystycznym za ubiegły rok możemy znaleźć dane na temat wielkości oddawanych nowych mieszkań w Warszawie. Potwierdza się to, co widzą sprzedawcy pracujący dla developerów: największym popytem cieszą się niewielkie metraże. Reagują na to developerzy i takie właśnie mieszkania oddają. Inwestycje mieszkaniowe na Woli charakteryzują się przeciętnie najmniejszym metrażem – nieco ponad 47 metrów kwadratowych. Na Bielanach to niecałe 49 metrów. A jeśli kogoś interesują już nieco większe nowe mieszkania Warszawa Bemowo oferuje lokale o średniej powierzchni 52,5 metra. W takich mieszkaniach można liczyć już czasem nawet na 3 pokoje, co pozwala zamieszkać tam rodzinom z dwójką dzieci i cieszyć się wszystkim mieszkańcom sporą dozą prywatności.

 

Oto gdzie powstają nowe mieszkania: Warszawa rośnie na północny zachód

Jeśli weźmiemy pod uwagę oddawane nowe mieszkania Warszawa Wola i Warszawa Bielany wiodą wyraźny prym w stolicy. Nowe mieszkania na Woli stanowią ponad 21% wszystkich oddawanych w Warszawie. Nowe mieszkania na Bielanach to ponad 15% oddawanych lokali. Dlaczego tak się dzieje? Ogromne znaczenie ma szybkość działania administracji w dzielnicach oraz oczywiście podaż gruntów w atrakcyjnych cenach. Jeśli w jakiejś dzielnicy załatwienie formalności związanych z budową trwa kilka miesięcy dłużej niż w innych, wpływa to bardzo negatywnie na dynamikę, z jaką pojawiają się tam nowe osiedla w Warszawie. Ceny gruntów pod inwestycje mieszkaniowe w Warszawie nie rozpieszczają, ale w północno-zachodniej części miasta jest jeszcze spora podaż i można coś ciekawego wyszukać w dobrej cenie, a jednocześnie atrakcyjnej lokalizacji z punktu widzenia przyszłych mieszkańców.

 

Mieszkania na sprzedaż i na wynajem coraz popularniejsze

Zmienia się też cel nabywania nowych mieszkań. Tak jak i zmienia się cała Warszawa Mieszkania na sprzedaż i na wynajem to coraz częstszy przedmiot inwestycji osób, które szukają atrakcyjnej lokaty swojego kapitału. Na inwestycjach mieszkaniowych w stolicy można zarobić nawet do 8% rocznie. Ceny należą do najwyższych w kraju, podobnie jak popyt. A jednocześnie nietrudno też znaleźć stabilnego finansowo najemcę, co czyni opłacalnym także wynajem mieszkania, które dzięki temu samo zaczyna się spłacać.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

komentarze/yZostaw komentarz

  • Mamy mieszkanie 50 m kw. Mimo że mieszkamy we dwoje to czasem mieszkanie wydaje nam się malutkie.. Ale takie uroki posiadania – ciągle chcey więcej.
    Ale oczywisty plus małego mieszkania? Mało sprzątania!

  • Rynek mieszkaniowy jest bardzo chłonny. Wg mojej opinii im więcej mieszkań w mieście tym szybszy jego rozwój.

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *