Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Jak urządzić pokój dla dziecka

mieszkania warszawa

Wesoły, jasny i przytulny a jednocześnie prosty i naturalny – taki powinien być pokój dziecięcy. Dodatkowo powinien łączyć w sobie rolę placu zabaw, miejsca do nauki oraz strefy wyciszenia. Te wszystkie cechy kojarzą nam się z tak popularnym obecnie w architekturze wnętrz stylem skandynawskim.

Skandynawowie od lat cieszą się zasłużoną opinią najbardziej ekologicznych społeczeństw Europy. Dodatkowo dbają o zdrowie i środowisko naturalne. Dotyczy się to wszystkich sfer życia, w tym również urządzania wnętrz. Nasi północni sąsiedzi dokładnie czytają etykiety na opakowaniach, zwracają uwagę na pochodzenie i skład produktów, a także stawiają na trwałe i ekologiczne projekty. Warto zatem zainspirować się promowanymi przez nich rozwiązaniami.

Styl skandynawski w dziecięcym pokoju to nie tylko gwarancja dobrego samopoczucia dziecka, lecz również mniej zmartwień dla rodziców. Funkcjonalne zabawki i dekoracje w stylu skandynawskim wykonane z naturalnych materiałów potrafią nie tylko dać wiele radości małym pociechom, lecz również zbudować przyjazny klimat w dziecięcym pokoju. Jeśli szukasz inspiracji do urządzenia pokoju dla swojej pociechy, północne klimaty na pewno sprawdzą się idealnie. Skandynawski design to przede wszystkim pastele. Poza tym prosta forma, funkcjonalność i kolory – to trzy zasady, którymi warto kierować się przy aranżacji i wyposażaniu pokoju dziecięcego. Jest to idealne rozwiązanie do pokoju malucha. Urządzanie pokoju naszego dziecka jest wymagającym zadaniem. Zwłaszcza jeśli nie chcemy co kilka lat wymieniać całego wyposażenia. Już na samym początku powinniśmy zadbać o uniwersalne meble, które będzie można wymieniać pojedynczo, w ramach danej kolekcji, wraz ze zmieniającymi się potrzebami szybko rosnącego dziecka.

Neutralne tło i fantazyjne dodatki

W pokoju dziecka zazwyczaj jest mnóstwo kolorowych zabawek, książek i drobiazgów. Białe ściany to idealne tło dla mebli, skrzyni, półek, które pomieszczą te wszystkie skarby. Na białych ścianach ładnie wyglądają zarówno meble kolorowe jak i białe. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Proste meble pozwalają w przyszłości, wraz ze zmianą zainteresowań młodego człowieka, na szybką i tanią reorganizację przestrzeni. Szafy i regały często są wyposażone w systemy do regulowania odstępów pomiędzy półkami i drążkami na wieszaki. Usunięcie zabawek i dodatków odkryje przed nami białą i neutralną przestrzeń, gotową do nowego zagospodarowania w dowolny sposób. Idealnym uzupełnieniem pokoiku będą kolorowe dodatki. Klocki i maskotki, wystawione na parapecie, drewniane wózki do wożenia zabawek, poduszki z typografią czy tapety z postaciami ulubionych bohaterów z książek i filmów dodadzą wnętrzu wesołego klimatu i wypełnią je pozytywną energią, tworząc idealne miejsce do zabawy i rozwijania kreatywności. Łatwy do utrzymania porządek oraz ciepły wystrój wnętrz to priorytet dla młodych mam.

W naszej ofercie posiadamy nowe mieszkania na Bemowie, które idealnie pozwolą dać upust twórczej potrzebie aranżacji swojej przestrzeni. Ich funkcjonalne i przestronne wnętrze pozwoli na aranżację wymarzonego pokoju dla każdego dziecka.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *