Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Nowe mieszkania na parterze. Tańsze, ale…

Mieszkania na parterze na wielu osiedlach są tańsze niż te na wyższych kondygnacjach. Czy warto rozważyć ich zakup?

Jeśli przeglądamy nowe mieszkania w Warszawie, zauważymy, że większość developerów sprzedaje lokale na parterze taniej niż te na wyższych kondygnacjach. Wynika to z niższego popytu. Warto to wykorzystać, jeśli nas akurat parter nie odstrasza.

 

Ogrodzone nowe mieszkania – Warszawa wiedzie prym

Jedną z wad mieszkań na parterze może być ich większa podatność na włamanie w porównaniu z lokalami na wyższych kondygnacjach. Jeśli jednak kupujemy nowe mieszkanie w Warszawie, z dużym prawdopodobieństwem trafimy na strzeżone osiedle. To znacząco redukuje ryzyko włamania, choć oczywiście nadal ryzyko jest trochę podniesione, a bezpieczeństwo może wymagać pewnych dodatkowych inwestycji.

W budynkach, które nie są częścią osiedla zamkniętego, prawdopodobieństwo włamania jest rzeczywiście dość duże. Dlatego bez antywłamaniowych rolet raczej się nie obędzie. Kraty to raczej relikt przeszłości – zarówno jeśli chodzi o ich estetykę jak i funkcjonalność. W mieszkaniach zlokalizowanych na osiedlu zamkniętym musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy nasze okna na pewno wychodzą tylko na części ogrodzone. Osiedle może być zamknięte, ale mieszkania z oknami na zewnątrz osiedla, mogą mieć okna skierowane po prostu na ulicę. Bywa tak częściej w centrum miast choć w sumie jest to zjawisko marginalne, a to dlatego, że partery zwrócone do ulicy najczęściej są zaplanowane pod lokale usługowe.

 

Czy na pewno nie potrzebujesz parteru?

Parter może okazać się całkiem rozsądnym wyjściem, jeśli w bloku nie ma windy. Ułatwia to znacząco przeprowadzki i remonty, a czasem pozwala się też cieszyć większym wyborem rozwiązań aranżacji i umeblowania. Wyobraź sobie np. operację wnoszenia ogromnej zabytkowej szafy z litego drewna na 3 piętro w budynku bez windy, Już na samą myśl, chce się pójść na łatwiznę i umeblować mieszkanie meblami kupowanymi w paczkach, wykonanymi z lekkich prefabrykatów. Jak to mawiają: „piętro określa świadomość”. 😊

Parter w budynkach bez windy docenią też rodzice małych dzieci. Zwłaszcza jeśli na dole nie ma gdzie zostawić wózka. A nawet jeśli miejsce na wózki jest, to wnoszenie i znoszenie dzieci na 3 piętro jest o wiele bardziej uciążliwe, niż w przypadku parteru. Warto pamiętać, że w późniejszym okresie życia dziecka, parter też da nam wiele korzyści. Lepszy kontakt z dzieckiem bawiący się przed blokiem, znoszenie i wnoszenie roweru, noszenie zakupów czy… powrót do domu, gdy zapomnimy zabrać ze sobą portfela lub telefonu. Wiele jest okazji, aby zaoszczędzić czasu i sił.

 

Nowe mieszkania na parterze: wady

Do wad zgłaszanych często przez mieszkańców parterów należą: niższe temperatury w mieszkaniu (ale to zależy od konstrukcji budynku), bardziej uciążliwy hałas z podwórka i ulicy, zwłaszcza jeśli mieszkanie jest w ruchliwej części miasta. Dalej: konieczność zasłaniania okien przed ciekawskimi spacerowiczami oraz słabszy zasięg telefonu. To ostatnie dotyczy osiedli o ciasnej zabudowie i mieszkań zwróconych do podwórka.

Wszystko zależy od konkretnego przypadku – zanim zatem odrzucimy zdecydowanie zakup mieszkania na parterze, warto pojechać na osiedle i ocenić wady i zalety danego lokalu.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *