Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Mieszkanie na Bemowie: od 2019 w 20 minut do centrum

Ustabilizowała się sytuacja komunikacyjna wokół ul. Górczewskiej i Wolskiej związana z pracami nad II liną metra. Po ich zakończeniu prawdopodobnie nowe inwestycje na Bemowie zaczną przybywać jeszcze szybciej niż teraz. Zapewne też w obszarze, który można określić jako zachodnia Warszawa mieszkania na sprzedaż zaczną drożeć. Na razie z budowa metra wiążą się utrudnienia dla mieszkańców Bemowa, ale potem sytuacja zmieni się zdecydowanie na lepsze.

Jedna z głównych arterii Woli, czyli ulica Górczewska, jest w tej chwili nieprzejezdna na odcinku między al. Prymasa Tysiąclecia a Płocką oraz na odcinku między ul. Ciołka, a centrum handlowym Wola Park. W tych miejscach będą powstawać stacje metra Młynów oraz Księcia Janusza. Trudniej żyje się teraz nie tylko osobom, które mają mieszkania na Woli, ale także tym którzy żyją na Bemowie.

 

Co krok to nowe osiedle Bemowo rośnie w oczekiwaniu na metro

Budowa metra przyczyni się prawdopodobnie do boomu mieszkaniowego na Bemowie. W tej chwili bemowskie osiedla można określić, jako trudno dostępne mieszkania w Warszawie… w sensie komunikacyjnym. Zamknięcie ulic na Woli skutkuje częściowych odcięciem Bemowa. Aby tam szybko dojechać z centrum najłatwiej skorzystać z przejazdu przez Koło i pojechać ul. Młynarską oraz Obozową, albo wybrać drogę ul. Wolską i skręcić w prawo tam, gdzie ul. Górczewska jest już przejezdna. Jeśli ktoś jeździ samochodem z dalszych od Bemowa dzielnic stolicy, rozsądnym wyborem będzie trasa S8 albo Al. Prymasa Tysiąclecia.

Odblokowanie dopiero za 2 lata

Prace przy zmianach ułożenie podziemnych instalacji są przyczyną zamknięcia połączenia ul. Górczewskiej z ul. Ciołka, Księcia Janusza i Jana Olbrachta. Otwarcie wyjazdów tych ulic oraz obu zamkniętych odcinków Górczewskiej zgodnie z planami wykonawcy będzie możliwe w roku 2019. Także do tego czasu będzie konieczne zwężenie ul. Połczyńskiej na odcinku od Powstańców Śląskich do ronda Daszyńskiego. Złą wiadomością dla kierowców zmierzających z Centrum na Wolę i Bemowo jest też to, że w czerwcu 2017 r. zacznie się remont ul. Obozowej, który wyłączy ją z ruchu.

 

 W 2019 r mieszkania w Warszawie na Bemowie bliżej świata

Po zakończeniu prac nad wolskimi i bemowskimi stacjami metra. mieszkańców tych dzielnic czeka zasłużona nagroda. Dojazd metrem ze stacji Księcia Janusza na stację Świętokrzyska ma zajmować 12 minut. W przypadku dalszych stacji trzeba dodawać sobie mniej więcej 2 minuty na każdą z nich. Zatem ze stacji położonych już nawet na zachodnich krańcach Bemowa można będzie dojechać do centrum w 20 minut  – tyle samo co z Imielina. Co ważne, zawsze będzie to trwać tyle samo bo metrem podróżuje się bez korków.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

komentarze/yZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *