Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Mieszkanie na Bemowie – blisko wydarzeń i natury

Osoby, które chcą znaleźć, nowe mieszkanie Bemowo może mile zaskoczyć dobrą komunikacją z centrum, rozbudowaną infrastrukturą oraz bliskością terenów zielonych.

Bemowo jest osiedlem, które przez wiele lat stanowiło zachodni kraniec Warszawy i za czasów PRL miało wizerunek sennego blokowiska na peryferiach. Dziś nie przypomina już w niczym tego obrazu. Wraz z rozbudową nowych osiedli, dzielnica nabrała dynamiki. Dobra infrastruktura łączy się tu z łatwym dostępem do uroków natury i terenów rekreacyjnych.

Nowe mieszkanie Bemowo – Zdjęcie

Ciekawe mieszkania na Bemowie - Bemowo Park, nowe mieszkanie Bemowo

Nowe mieszkania blisko Kampinosu? Bemowo!

Największym rezerwuarem natury i ciszy jest w pobliżu Warszawy Puszcza Kampinoska. Cały jej obszar zajmuje 670 km kwadratowych, z czego 270 km kwadratowych to lasy. Z Bemowa można dotrzeć do puszczy w 15 minut samochodem, a gdy jest ładna pogoda, można wsiąść na rower. W Puszczy Kampinoskiej jest wiele szlaków turystycznych, które można przemierzać zarówno pieszo, jak i na rowerze. Kampinos jest dziś domem dla wielu gatunków zwierząt, które trudno spotkać poza tak dużymi kompleksami leśnymi, zwłaszcza w centralnej Polsce. Żyją tu m.in. bobry, rysie, wydry, lisy, jelenie, sarny, dziki, jenoty oraz borsuki. A przede wszystkim dość liczna populacja łosi. Można też spotkać tu dość rzadko spotykane gatunki ptaków – np. czarne bociany, bieliki, czaple siwe, bąki, derkacze i żurawie. Jeśli ktoś ma aparat fotograficzny i dużo czasu oraz cierpliwości, może zrobić ciekawe zdjęcia.

 

Wypożyczalnie rowerów i siłownie na Bemowie

W cieplejsze miesiące można korzystać z sieci ścieżek rowerowych na Bemowie wypożyczając rower w jednej z 5 wypożyczalni rowerów miejskich. Jeśli znudzi się komuś jazda jednośladem, może poćwiczyć na jednej z wielu siłowni w plenerze. Te coraz modniejsze elementy infrastruktury rekreacyjnej są rozmieszczone też w kilku punktach Bemowa. Należy się spodziewać, że ich przybędzie, ponieważ miejskie siłownie świetnie się sprawdzają i odwiedzają je mieszkańcy Warszawy bez względu na wiek. Jednym słowem widać, że są to dobrze zainwestowane przez samorządy pieniądze.

 

Z Bemowa na imprezę

Jeśli ktoś zastanawia się, czy nowe mieszkania na Bemowie są oddalone od centrów kultury i rozrywki w innych dzielnicach to mamy dobrą wiadomość.

Wybierając nowe mieszkanie Bemowo w Warszawie pod kątem możliwości korzystania ze wszystkich uroków życia w stolicy warto wziąć pod uwagę zarówno Wolę jak i Bemowo.

Nawet jeśli ktoś nie posiada samochodu łatwo wrócić do tych dzielnic autobusem lub taksówką. Bemowo prawie w całości jest objęte I strefą taxi (zobacz granice stref). Nie czekają nas zatem takie niemiłe niespodzianki w postaci wysokiego rachunku, jak na Białołęce, Targówku, w Wawrze czy Aninie. Z późnego seansu w kinie albo zabawy w klubie można też wrócić jednym z wielu nocnych autobusów np. N43, N45 czy N95. Już wkrótce na Bemowie powstaną też stacje II linii metra co sprawi, że do centrum dojedziemy stamtąd w kilkanaście minut.

Fotografia: tadeuszdorada, Flickr.com

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *