Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Mieszkania w programie MDM – ciekawa propozycja dla młodych

klucze do mieszkania w programie MDM

Mieszkania w programie MDM już od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego – dofinansowanie MDM pozwala zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Z pewnymi wyjątkami program MDM jest przeznaczony dla osób poniżej 35 roku życia. Warunki programu trzeba śledzić na bieżąco, ponieważ co pewien czas zmieniają się limity dotyczące kwot i szczegółowe warunki dofinansowania. W programie nie ma ograniczeń co do lokalizacji. Zamieszkaj blisko centrum Warszawy lub w małej miejscowości, korzystając z dofinansowania MDM

Dla kogo są mieszkania w programie MDM

Wbrew obiegowym opiniom, program jest przeznaczony nie tylko dla osób pozostających w związku małżeńskim – można o dofinansowanie ubiegać się także będąc singlem. Aby mieć szansę na dofinansowanie zakupu mieszkania należy wziąć kredyt w takiej wysokości, aby pokrywał on minimum połowę ceny nabywanego lokalu. Dodatkowo kredyt ten musi być w złotówkach – ale w obecnej sytuacji na rynku kredytowym dotyczy to prawie wszystkich, bo kredyty walutowe otrzymują osoby, które zarabiają w danej walucie obcej. Dodatkowo okres kredytowania nie powinien być krótszy niż 15 lat.

Jakie mieszkanie w programie MDM?

Program MDM ewoluował w ciągu ostatnich lat i dziś beneficjent dofinansowania ma dość szeroki wachlarz możliwości  w zakresie nabywanych nieruchomości. Można nabyć mieszkanie w programie MDM z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Sprzedawcą nie musi być wyłącznie developer. Możn skorzystać z MDM także gdy nieruchomość jest sprzedawana przez firmę lub spółdzielnię, a nawet jeśli jest zbywane na drodze licytacji komorniczej.

Gdzie może być zlokalizowane mieszkanie w programie MDM?

Nie ma ograniczeń co do lokalizacji mieszkań. Można nabyć mieszkanie w programie MDM w Warszawie jak i małym mieście. Są za to pewne ograniczenia dotyczące powierzchni mieszkania lub domu – bo nabywana nieruchomość nie musi być lokalem w budynku wielorodzinnym. Jeśli dofinansowanie otrzymuje singiel lub osoby pozostające w związku, ale bezdzietne albo  jednym lub dwojgiem dzieci, dofinansowana nieruchomość może mieć maksymalnie 75 metrów kwadratowych w przypadku mieszkań, a 100 metrów w przypadku domów. Osoby wielodzietne, za jakie uznaje się te, które mają trójkę dzieci lub więcej mogą nabyć mieszkanie o powierzchni do 85 metrów kwadratowych lub dom do 110 metrów.

Limity cenowe w programie MDM

W programie MDM istnieje ograniczenie kwotowe dotyczące maksymalnej ceny za metr kwadratowy nabywanej nieruchomości. W związku z tym, nie można liczyć na dofinansowanie rezydencji czy apartamentów w drogich lokalizacjach. Limity są ustalane dla każdego województwa i ogłaszane dla każdego kwartału. Warto je sprawdzać bo często zachodzą w nich zmiany i w zależności od tego zmieniają się też możliwości zakupu w pewnych lokalizacjach. Warto też pamiętać, że program potrwa tylko do końca 2018 roku. Pula na dofinansowanie w 2017 roku została już wyczerpana, ale środki na kolejny rok jeszcze są i warto o nie powalczyć. Aby to zrobić warto sprawdzić, które banki oferują kredyty hipoteczne z dopłatą MDM.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *