Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

mieszkania na sprzedaż – czego można się spodziewać?

mieszkania na sprzedaż

Warszawa: mieszkania na sprzedaż – czego można się spodziewać?

Wiele osób, zabierając się za kupno mieszkania, w ogóle nie wie od czego zacząć. Teoretycznie domyślamy się, że oferty są różnorodne, jednak nie orientujemy się, jak to wygląda w praktyce. Warszawa oferuje tak liczne mieszkania na sprzedaż, że ciężko byłoby się w tym samodzielnie połapać. Mamy teoretycznie swój ideał mieszkania, ale gdy przeglądamy kolejne foldery, albo dochodzimy do wniosku, że nic nam się nie podoba, albo odwrotnie – wszystko nas kusi i wydaje się warto obejrzenia. Dlatego warto przyjrzeć się najlepszej ścieżce poszukiwania nowego lokum –  za przykład posłuży nam szukanie idealnego mieszkania na Wilanowie.

Korzystaj z dostępnych narzędzi

Przede wszystkim należy zapoznać się z narzędziami, które pozwolą nam wyszukać potrzebne nam wiadomości na pewnym poziomie ogólności – najpierw musimy wyłonić jakąś grupę osiedli lub mieszkań, które będą warte obejrzenia. Warto w pierwszej kolejności, rozejrzeć się po rynku samemu.

Z pomocą przychodzą różnego rodzaju informatory oraz wyszukiwarki. Nowe osiedla bardzo często posiadają własne katalogi reklamowe. Istnieją także ogólne wyszukiwarki (nie tylko nieruchomości, ale ogólnie służące do kupna-sprzedaży), jak szczegółowe wyszukiwarki na stronach deweloperów z Warszawy.

Wiele osób popełnia błąd, koncentrując się tylko na serwisach z ofertami nieruchomości lub stronach developerów. Warto przeglądać serwisy ogólnotematyczne oraz lokalne z ogłoszeniami – ciekawe oferty możemy znaleźć czasem niespodziewanie na stronach lokalnych gazet albo w serwisach typu allegro czy gratka.

W Internecie z łatwością można także znaleźć porównywarki cen, a także mapy i zdjęcia, pozwalające obejrzeć praktycznie każde miejsce w Polsce. Zanim pojedziemy oglądać osiedle możemy więc zapoznać się z jego otoczeniem. Czy w pobliżu są wysokie blokowiska? A może obszary osiedli domów jednorodzinnych? A może obszar zabudowany fabrykami lub magazynami? Obszar na którym przeglądamy nowe mieszkania, Wilanów, jest dobrze odwzorowany na mapach Google, także w opcji Street View.

Plany mieszkań na sprzedaż

Porównaj plany i ceny mieszkań na sprzedaż. Jest to czasochłonne ale dzięki temu będziesz miał pewność, że wybierzesz najlepiej. Poza ceną, metrażem i rozkładem mieszkania weź pod uwagę jego lokalizację i okolicę.

Mieszkania nowe i z rynku wtórnego

Ilość dostępnych mieszkań stale ulega zmianie. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że oprócz mieszkań nowych, do nabycia są również te dawno już wybudowane. W przypadku tych drugich, ofertę konstruują najczęściej ich właściciele. Będzie ona zatem mniej szablonowa i zostanie pominięta przez niektórych klientów. To nasza szansa na znalezienie ciekawego mieszkania.

Specyficzne jest poszukiwanie lokum na osiedlach, które dopiero się rozwijają – nie zawsze wiemy, co będzie wokół, a więc nieco ryzykujemy. Podawany tutaj przykład jest wręcz idealny, ponieważ nowe mieszkania na Wilanowie tworzone są w niezagospodarowanych częściach dzielnicy. W wypadku takich osiedli warto zainteresować się planem zagospodarowania przestrzennego dzielnicy – to nam daje szanse zorientować się co będzie w przyszłości w okolicy naszego nowego mieszkania na Wilanowie.

rynek wtórny - mieszkania na sprzedaż

Mieszkania z rynku wtórnego mimo ceny nie zawsze są atrakcyjnym rozwiązaniem. Często ich eksploatacja i remonty mocno zawyżają faktyczne koszta.

Planowane i zrealizowane

Zawsze trzeba zwrócić uwagę na termin oddania mieszkania do użytku. Część dostępnych ofert dotyczy bowiem mieszkań, które będzie można przejąć dopiero w przyszłości. Zazwyczaj podawany jest przybliżony termin realizacji inwestycji, jak np.: przy mieszkaniach na osiedlu Wilanów Infinity.

Dokładny plan mieszkania

W czasie korzystania z wyszukiwarki na stronie developera, ale także na stronach z ofertami nieruchomości, można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące ilości pomieszczeń, powierzchni czy piętra. Dodatkowo udostępniany jest również dokładny plan mieszkania. Dzięki niemu możemy zapoznać się z układem pomieszczeń, umiejscowieniem mieszkania w bloku i jego położeniem na klatce schodowej. Widzimy również w jaki sposób metraż rozkłada się na poszczególne pomieszczenia, czy pokoje są osobne, czy przechodnie. Istotne jest również to, gdzie umiejscowiona jest łazienka oraz czy kuchnia stanowi osobne pomieszczenie, czy została zbudowana jako aneks kuchenny.

Niezależnie od naszych preferencji, z ogromną łatwością możemy odnaleźć wszystkie niezbędne dla nas informacje. Dzięki Internetowi znalezienie nowego mieszkania staje się proste, nawet w tak dużym mieście jak Warszawa.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *