Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Lofty – mieszkania z charakterem dawnej epoki

Szukasz mieszkania w Warszawie?  Pomyśl o loftach.

Czasy w których rynek nieruchomości mógł nam zaoferować jedynie dom lub mieszkanie dawno odszedł w niepamięć. Obecnie oferuje on wiele zróżnicowanych opcji, pozwalając klientom znaleźć idealne dla nich miejsce do zamieszkania. Ostatnio szczególnie popularne są lofty, które warto wziąć pod uwagę, gdy przeglądamy używane lub nowe mieszkania w Warszawie.

Loft – co to ?

Lofty z definicji są mieszkaniami stworzonymi w budynkach które w przeszłości pełniły  funkcje przemysłowe. Na przykład w starych zakładach produkcyjnych czy przyfabrycznych magazynach.
Ze względu na to, że budynki pierwotnie przeznaczone były do działalności przemysłowej, mieszkania w nich urządzone charakteryzują się szczególnym „surowym” stylem wykończenia. Charakterystyczne dla Loftów są duże okna i wysokie pomieszczenia, których wysokość nierzadko sięga ponad 4 metrów. Ze względu na te parametry, możliwe jest tworzenie w loftach dodatkowych antresoli, które w mniejszych metrażach często pełnią role klimatycznej sypialni. Takie tradycyjne lofty powstały między innymi na Warszawskiej Pradze w dawnej wytwórni Wódek „Koneser”.

Ze względu na duży popyt na takie mieszkania, deweloperzy zaczęli budować tak zwane „soft lofty”  – czyli nowe mieszkania w Warszawie wzorowane na poindustrialne. W Warszawie powstały już  pierwsze takie nieruchomości, jednym z nich jest kompleks mieszkaniowy Woronicza Qbik na Mokotowie.

białe ściany

Industrialny charakter wnętrz i wysokie pomieszczenia pozwalają na niebanalne aranżacje przestrzeni.

Lofty – lepsze niż mieszkanie ?

Dużym plusem loftów jest ich przestrzenność i oryginalny wygląd. Dzięki temu, że mieszkania te zazwyczaj cechują się położonym wysoko sufitem, możliwe jest wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni w postaci antresoli – może to być dużym atutem gdy zależy nam na jak największym metrażu.  Ponieważ duże mieszkania w Warszawie są drogie i ciężkie do znalezienia, loft może być dobrą alternatywą.

Zaletami soft loftów jest fakt że są to  nowe budynki, zbudowane zgodnie z najnowszymi technologiami . W takich loftach możemy być pewni instalacji czy ocieplenia, natomiast w starych pofabrycznych budynkach możemy być zmuszeni do napraw czy prac remontowych.

Ile kosztuje Loft w Warszawie?

W Warszawie niezależnie od typu i stanu nieruchomości, czynnikiem który kształtuję  cenę w największym stopniu, jest lokalizacja. Tak więc, ceny loftów w Warszawie  są porównywalne z cenami zwykłych mieszkań. Czasami, ze względu na panujące trendy na tego typu mieszkania – mogą być nawet wyższe.

Tradycyjne lofty ze względu na leciwość budynków mogą być trochę tańsze w zakupie, lub może to być podstawa do ewentualnych negocjacji ceny.

Lofty nie w stolicy

Chociaż najbardziej dynamicznym rynkiem Polsce , gdzie lofty cieszą się dużą popularnością jest Warszawa – nie tylko tam powstają nowe inwestycje.  Świadomi popytu deweloperzy szukają coraz to nowych lokalizacji. Jeśli marzymy o mieszkaniu typu loft warto wziąć pod uwagę inne miasta jak np. Żyrardów gdzie obecnie,  sprzedawane są designerskie lofty w budynku dawnej przędzalni lnu. Do wyboru są różne metraże w cenie około 5 tys. zł za m2.

 

 

 

 

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *