Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Jak urządzić mieszkanie według feng shui?

Urządzenie nowego mieszkanie feng shui

Przeczytaj, na czym polega feng shui i sprawdź, czy prawidłowo kształtujesz swoją życiową przestrzeń. Wyjaśniamy, jak korzystać z zasad feng shui przy urządzaniu mieszkania. Oto kilka wskazówek.

Czym jest feng shui?

Feng shui to w dosłownym tłumaczeniu wiatr i woda. Jest to starożytna wiedza, która ma na celu nauczenie nas życia w harmonii z otaczającym nas światem. Za pomocą feng shui możemy oddziaływać na wiele sfer naszego życia w tym: zdrowie, miłość, harmonię czy też powodzenie.  Według tej nauki zdrowie czy też miłość zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Zasada feng shui wywodzi się z Chin.

Co feng shui ma wspólnego z aranżacją mieszkania? Według chińczyków wielką sztuką jest urządzenie mieszkania, w którym będzie krążyła pozytywna energia. W poniższym artykule nie będziemy wyjaśniali dokładnie wszystkich zasad feng shui, ponieważ jest to materiał na wiele obszernych książek. Zasygnalizujemy jednak pewne ważne kwestie a zainteresowani będą mogli doczytać już z innych, obszerniejszych źródeł potrzebne szczegóły.  Z pewnością wiedza, jak urządzić mieszkanie, aby czuć się w nim dobrze przyda się każdemu. Czasem nawet niewielka zmiana w naszym mieszkaniu może przynieść bardzo duży i pozytywny efekt.

nowe mieszkanie jak urządzić

Feng shui – czyli jak czuć się dobrze we własnym domu?

Jeśli dobrze wybierzemy mieszkanie oraz odpowiednio je udekorujemy, to będziemy spokojniej iść przez życie oraz szybciej i sprawniej realizować nasze życiowe plany. Urządzając mieszkanie, wiele osób zastanawia się, jakimi zasadami powinni się kierować.

W mieszkaniu według zasady feng shui po lewej stronie od drzwi znajduje się strefa bogactwa. Tu powinniśmy urządzić kuchnię, sypialnię czy też jadalnię, które powinny zostać dobrze oświetlone. Akwarium czy też figura rybek w tych pomieszczeniach pomoże nam w gromadzeniu bogactwa. Według feng shui łazienka jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu, powinna być ona jasna oraz przestronna. Na wannie warto postawić kilka świec, które ocieplą nasze wnętrze.

Powinniśmy pamiętać również o odpowiednio dobranych dodatkach, ponieważ mogą one zdziałać cuda w naszej aranżacji. Należy przy tym zwrócić uwagę na umiar, ponieważ nadmiar nie służy zachowaniu ładu w mieszkaniu. Kolejny istotny element to kolory w naszym mieszkaniu. Odpowiednio dobrane w feng shui są nośnikiem naszego zadowolenia, powodzenia albo też, źle dobrane – stagnacji. Kolory nawiązują do trzech żywiołów: woda, ogień oraz ziemia.

Jedną z podstawowych zasad feng shui jest dbanie o czystość, estetykę oraz porządek. Niby prosta zasada, ale przez wiele osób traktowana z przymrużeniem oka, okazuje się, że jeśli każda rzecz w naszym mieszkaniu ma swoje miejsce, to mieszkanie jest dla nas o wiele bardziej komfortowe. Kolejna ważna zasada feng shui mówi, że urządzając mieszkanie, bardzo często zapominamy o tym, że będzie to przestrzeń, w której będziemy żyli na co dzień. Dlatego też na początku powinniśmy pamiętać o wystarczającej przestrzeni dla nas samych, później dopiero należy ustawić meble oraz inne sprzęty.

Z pewnością warto poświecić czas na zapoznanie się oraz wdrożenie zasad feng shui, abyśmy mogli cieszyć się harmonijnie urządzoną przestrzenią życiową i żeby dobrze nam się funkcjonowało  w nowym mieszkaniu.

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *