Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Jak szybko i sprawnie remontować nowe mieszkanie w Warszawie

„Będzie Pan zadowolony, ale będzie Pan zadowolony!”– Ten tekst z kabaretu nie wziął się znikąd, choć ekip, które totalnie zawalają remonty na  rynku nie ma aż tak wiele, jak głoszą pesymiści.  Kupujesz nowe mieszkanie w Warszawie od developera i będziesz je remontować? Zastanawiasz się jak tę operację przeprowadzić w rozsądnej cenie i w miarę szybko oraz dobrze? Oto kilka ważnych porad.

Jeśli kupujesz znalazłeś nowe mieszkanie na sprzedaż w ofercie developera masz zwykle do wyboru dwie opcje: standard i „pod klucz”, a czasem kilka opcji pomiędzy – np. wykończenie kuchni lub łazienki. Załóżmy, że wybierasz opcję standard. Jak działać, aby nie przepłacać i przejść przez remont bez zbędnych nerwów?

 

Remontujesz nowe mieszkanie w Warszawie? Planuj i negocjuj

Jeśli będziesz planować wszystko wcześniej możesz naprawdę wiele zyskać. Chcesz przestawić ściankę działową? Zgłoś to jeszcze na etapie budowy developerowi. Nie będziesz się z tym zmagać po odbiorze mieszkania, a nie opóźni to przecież oddania twojego lokalu do użytku. Zyskujesz na pewno czas. Zyskujesz też spokój bo ekipa developera zrobi to na pewno profesjonalnie i pod opieką nadzorującego budowę inżyniera. Możesz zaoszczędzić też pieniądze, bo często zapłacisz za to mniej niż u swojej ekipy remontowej.

 

Ustalaj terminy z wyprzedzeniem

Nie czekaj do ostatniej chwili. Doświadczona ekipa remontowa będzie bardziej skłonna do negocjacji jeśli odbiór mieszkania jest daleko niż widząc, że Ci się spieszy. Zlustruj zatem dokładnie rynek prosząc kilka firm o wycenę i zbierając referencje, a potem spokojnie wybierz najlepszą ofertę. Nie bój się wycen od ekip spoza Warszawy. Często to tylko adres w rejestrze – nowe mieszkania w Warszawie powstają w dużym tempie i ekipy spoza Warszawy mieszkają tu praktycznie przez cały rok. Jednak te firmy będą miały już bardziej „warszawskie” ceny. Często dobrym wyjściem jest sprowadzenie fachowców, którzy są spoza Warszawy i zapewnienie im noclegu – czy to w remontowanym mieszkaniu czy u siebie lub u rodziny. Takie ekipy często mają bardzo konkurencyjne ceny. Jeśli możesz udostępnić im jeden pokój i nie masz oporów aby przyjąć ich do swojego mieszkania w Warszawie lub u rodziny, zrób to – możesz dużo zaoszczędzić.

Jeśli korzystasz z usług więcej niż jednej ekipy, wprowadzaj je do mieszkania „na zakładkę”. Nie czekaj aż jedna skończy pracę. Jeśli specjaliści od podłóg wykonali 75% powierzchni, mogą już wchodzić fachowcy od ścian. W ten sposób zaoszczędzisz czas, bo pierwsza ekipa będzie czuła większą presję, aby działać terminowo i skończyć, zanim kolejna ekipa ją „dogoni”. Współzawodnictwo naprawdę czyni cuda ;).

 

Jakość remontu – co zrobić by się nie denerwować

Wielu polskich fachowców wyjechało za granicę. Jeśli nie korzystasz z usług renomowanych firm, które nie mają może najlepszych cen, ale dzięki temu mogą sobie pozwolić na utrzymanie wartościowych pracowników musisz uważnie przyglądać się ekipie remontowej. Proś o referencje – ale na takiej zasadzie, żebyś mógł pojechać na miejsce i zobaczyć oraz potwierdzić jak działała ekipa remontowa. W ostateczności może to być numer telefonu do paru klientów  – nigdy do jednego, bo podstawić taką osobę nie jest trudno.

 

Fotografia: Sandra Cunningham, freeimages.com

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *