Mieszkania Bemowo Warszawa – Blog

Inwestycje w mieszkania to dobry wybór

Warto w tym roku zainwestować w nowe mieszkania Wilanów, Białołęka, Wola, Bemowo i Mokotów przeżywają boom inwestycyjny, który w kolejnych latach może się już nie powtórzyć. Dlaczego? Polacy będą prawdopodobnie chętniej wynajmować mieszkania. Od kogo? Od tych, którzy kupią je dziś.

Nowe mieszkania od początku roku sprzedają się bardzo dobrze. Eksperci przewidują, że cały rok 2017 będzie bardzo dobry dla budownictwa mieszkaniowego. Jednocześnie będzie to dobry czas, który poprzedza duże zmiany związane ze… zmniejszeniem popytu. Gdzie i dlaczego warto kupować nowe mieszkania w Warszawie?

Polowanie na inwestycje w sprzedaży

Jeśli chodzi o najbardziej atrakcyjne nowe mieszkania Wilanów i Wola rosną w Warszawie chyba najszybciej – dosłownie jak na drożdżach. Dlaczego te dzielnice? Dla każdej z nich powody są inne, ale zgodne z obecnymi trendami.

Po pierwsze Polacy bardzo chętnie kupują lokale na rynku pierwotnym, które różnią się zdecydowanie standardem od tego co można spotkać na rynku wtórnym w starszych częściach miasta. Do tego standardu należy np. garaż podziemny czy dobra, nowoczesna stolarka budowlana oraz efektywne ogrzewanie.

Technologia idzie naprzód i kupując nowe mieszkania dostajemy w standardzie to, co musielibyśmy w mieszkaniu z rynku wtórnego sami instalować. Ale jednocześnie idealnie jeśli takie mieszkania w Warszawie nie są bardzo drogie. I na Woli raz Wilanowie mieszkania mają nadal bardzo korzystne ceny w porównaniu z atrakcyjnością lokalizacji. Takie mieszkania, które cieszą się teraz popytem w sprzedaży, będą też cieszyć się zainteresowaniem wynajmujących. I tu właśnie dochodzimy do sedna: w przyszłości wg. Ekspertów Polacy będą mieć więcej zachęt, aby mieszkać w wynajmowanych lokalach.

Cena niska, ale rosnąca

Jeśli chodzi o ceny, jakie powinny mieć nowe mieszkania Wilanów i Wola (zwłaszcza ta dalsza) to przykłady „idealnego modelu cenowego” dla inwestorów. Teraz te mieszkania są stosunkowo tanie, ale pewne jest, że bardzo zdrożeją w przyszłości. Będzie tak za sprawą rozbudowującego się metra oraz coraz lepszego połączenia tych dzielnic ze ścisłym centrum. Białołęka będzie się miewać w tym zakresie dużo gorzej – metra nie będzie, a infrastruktura drogowa, musiałaby być szerokości autostrad aby podołać nieproporcjonalnie rozbudowywanym i stłoczonym osiedlom.

Ceny zatem nie zmienią się tam wyraźnie w przyszłości. Dzielnica ta ma jednak duży atut jeśli chodzi o popyt: najniższe ceny w Warszawie. Jeśli zatem ktoś musi po prostu kupić mieszkanie za niewysoką cenę, najtańsze inwestycje w sprzedaży znajdzie na Białołęce.

Ile będzie można zarobić na nowych mieszkaniach w Warszawie?

kredyt hipoteczny ze śmieciówkąJeśli weźmiemy takie dzielnice, jak Wola, Ochota, Praga czy Wilanów – inwestycje w sprzedaży dostępne obecnie, mogą przynieść nawet 8% rocznie. To bardzo dobry wynik, jeśli zestawimy go np. z rentownością lokat czy nawet obligacji. To też powód, dla którego wiele osób decyduje się kupić dziś nowe mieszkanie za gotówkę (kredyt zmniejszałby rentowność inwestycji). To oznacza też, że na rynek mieszkaniowy nie wchodzą tylko nowi mieszkańcy, ale także osoby, które traktują nieruchomości jako rynek do inwestycji alternatywnych w porównaniu np. z produktami finansowymi.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja-bloga

komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *