Mieszkania Wilanów Warszawa – Blog

Odpoczynek i rozrywka na Bemowie

Jakie miejsca warto odwiedzić na Bemowie?

Zobacz jak ciekawe jest Bemowo – park, wrotkarnia, lotnisko, forty – te miejsca czekają na twoje odwiedziny.

Kupujesz nowe mieszkanie na Bemowie lub już tam mieszkasz na nowym osiedlu? Może już trochę znacz tę dzielnicę, a może nie. Dla tych, którzy jak na razie znają tylko swoje nowe osiedle Bemowo szykuje wiele ciekawych niespodzianek.

Na Bemowie możesz spędzać czas ciekawie i w różny sposób. To już nie jest dzielnica-sypialnie wbrew obiegowym opiniom opartym na starym wizerunku tych terenów. Dziś na Bemowie powstają nowe osiedla, przybywa młodych ludzi i poprawia się infrastruktura, także ta rozrywkowa i rekreacyjna.

Bemowo – park, las i…puszcza

Bemowo oferuje duży wybór terenów zielonych w pobliżu. Jeśli nie masz wiele czasu aby zwiedzać lasy otaczające Bemowo, park zapewni ci podstawową dawkę dobrego nastroju. Możesz wybierać między kilkoma parkami, z których największy to Park Górczewska. Ciekawym miejscem do spacerów są okolice fortu Blizne a także Fortu Bema. Bemowo jest też pokryte w sporym stopniu ścieżkami rowerowymi – warto z nich korzystać.

Puszcza Kampinoska w sąsiedztwie Bemowa

Puszcza Kampinoska to dobry pomysł na weekendowe wypady – spacery, rowery i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody

Puszcza jest tuż tuż

Tym, którym nie wystarczy park Bemowo oferuje dostęp do Puszczy Kampinoskiej. Jeśli masz samochód dostaniesz się tam dosłownie w ciągu kilku minut. Trochę dłużej zajmie wycieczka rowerowa. A można też dojechać tam komunikacją miejską. Puszcza Kampinoska to ogromny kompleks leśny, który cięgnie się na zachód od Warszawy. Można tam naprawdę odetchnąć dobrym powietrzem, a także spotkać dzika, lisa czy łosia. Jeśli lubisz poranny jogging to dla Ciebie idealne miejsce. Wystarczy dostać się np. samochodem do Sierakowa, przebrać się na parkingu i leśne ścieżki stoją przed Tobą otworem.

Osiedle przyjaźń – zabytek z karuzelą

Osiedle Przyjaźć jest zlokalizowane przy ul. Górczewskiej. Niedaleko stąd jest Wola Park Opinie o tym osiedlu są podzielone. Niektórzy uważają że to niepotrzebny zabytek i marnotrawstwo terenu, inni uwielbiają klimat drewnianych domków otoczonych latem bujną zielenią. Domki pamiętają czasy, gdy powstawał Pałac Kultury i Nauki, czyli lata 50-te ubiegłego wieku. Służyły jako mieszkania osobom zatrudnionym przy tej wielkiej inwestycji. Potem zasiedlili je studenci i pracownicy naukowi uczelni. Na osiedlu funkcjonuje klub Karuzela, który jest już właściwie legendą. Na osiedlu działa też stadion, biblioteka i sklepy. Wąskie uliczki zachęcają do spacerów i wchłaniania niepowtarzalnej atmosfery Osiedla Przyjaźń.

Lotnisko Babice i koncerty

Ciekawym miejscem na Bemowie jest Lotnisko Warszawa-Babice. Na jego terenie odbywają się duże koncerty, można też jeździć sportowymi samochodami. Lotnisko nie jest aż tak stare, jak wiele osób myśli, powstało dopiero w latach 40-stych, czyli zaraz po II wojnie. To ogromny teren, który chyba jednak wciąż czeka na dobre pomysły na jego wykorzystanie.

Bemowo rozkwita. A jego przyspieszonego rozwoju należy się spodziewać, gdy do tej dzielnicy dotrze wreszcie metro.

koncerty na lotnisku w Babicach

Koncerty na lotnisku w Babicach to propozycja dla fanów imprez masowych oraz wieczornego życia

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Marek Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *